Ethereum sa trápi už dva roky v bear markete. Väčší nárast neprišiel už dlhú dobu, no prepadov bolo o to viac. Je tu však veľká šanca, že sa „blýska” na lepšie časy. Poďme sa spolu pozrieť na indikátory a fakty, ktoré by mohli Ethereum opäť dostať na výslnie.
Zoskupovanie býkov…
Od začiatku roka 2020 Ethereum prekonal Bitcoin z hľadiska veľkosti rastu. Len tri týždne druhá najobľúbenejšia kryptomena zvýšila svoju hodnotu o 33%, zatiaľ čo jeho „veľký brat” dosiahol niečo vyše 20%.
Aktuálne v čase písania článku sa Ethereum obchoduje za 163,5 USD, keď v noci nastal menší prepad nadol. Významná rezistencia ETH je tesne nad 180 dolárov, kde je 200-dňový kĺzavý priemer a za ním je psychologická bariéra 200 dolárov.
Mohlo by vás zaujímať – Nový Ethereum 2.0 testnet má úspech!
Ak súčasný rastový trend bude pokračovať, do konca januára by sa mohol objaviť golden cross medzi 50 až 200-dňovými kĺzavými priemermi (MA). Naposledy sa tak stalo začiatkom apríla 2019 a v nasledujúcich dvoch mesiacoch nasledoval rast až o 133%.
https://twitter.com/AlexanderFisher/status/1219614405442199553
Niektorí sa zhodujú s populárnym twitterovým traderom Galaxy a hovoria, že Ethereum je veľmi blízko k breakoutu zo svojho dvojročného medvedieho trhu.
„ETH je pár týždňov od breakoutu zo svojho dvojročného bear trendu. Možný býčí signál príde budúci týždeň. Február je mesiac rastu.”
Ďalší analytici pre kryptomenu Ethereum tiež vidia býčie scenáre, pričom jeden sa zameriava na hranicu 335 dolárov. Najdôležitejšie však je to, či bariéra na úrovni 200 dolárov bude prekonaná. V prípade áno by to znamenalo, že ETH sa dostane na svoje 4-mesačné maximum.
DeFi ako býčí líder ETH?
Primárna funkcia kryptomeny Ethereum pred pár rokmi bola predovšetkým financovanie ICO projektov. V dôsledku globálneho zásahu v oblasti regulácie a následného pádu ICO projektov v roku 2018 sa milióny ETH vo veľkom vypredávali. Výsledkom bol dvojročný medvedí trh, v ktorom sa Ethereum stále nachádza, pričom jeho strata oproti ATH je až 87%.
Dnes je jedným z najrýchlejšie rastúcich prípadov využitia ETH decentralizovaný finančný trh. Podľa defipulse.com je v protokole DeFi v súčasnosti zablokovaných rekordných 3,2 milióna ETH, čo je takmer 3% z celkovej ponuky.
Ethereum sa čoraz viac využíva na podporu decentralizovaných trhov s pôžičkami a sporeniami, ktoré môžu priniesť omnoho vyššie výnosy ako ktorákoľvek „tradičná” banka.
S rastom tohto odvetvia bude nasledovať dopyt po ETH a to spolu s hybnosťou Bitcoinu môže konečne vytiahnuť toto digitálne aktívum z hlbokej priepasti na výslnie.
Čo čítať ďalej?
Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?
Zdroj:
bitcoinist.com