Miliardár a riaditeľ giganta BlackRock: Globálne prijatie kryptomien je neodvratné!
Miliardár a riaditeľ giganta BlackRock: Globálne prijatie kryptomien je neodvratné! ,zdroj: www.shutterstock.com/SteveSanchezPhotos

Larry Fink, generálny riaditeľ investičnej spoločnosti BlackRock, sa vyjadril v prospech zvýšenia adopcie kryptomien v dôsledku geopolitického konfliktu a iných faktorov.

Generálny riaditeľ BlackRock prináša svoj názor

Generálny riaditeľ BlackRock Larry Fink verí, že digitálne meny, ako je Bitcoin či všetky ostatné kryptomeny, by mohli byť použité ako alternatíva medzinárodných transakcií. Prirovnáva, že sme toho svedkami počas rusko-ukrajinskej vojny, o čom informovala agentúra Reuters.

Mohlo by ťa zaujímať: Zvýšenie úrokových sadzieb by mohlo viesť k poklesu kryptomien – aká je prognóza?

Vojny prinútia krajiny, aby prehodnotili svoju závislosť od fiat mien a prijali kryptomeny ako alternatívu, uviedol Larry Fink. Okrem toho verí, že dobre navrhnutý platobný systém založený na kryptomenách zlepší súčasný systém zúčtovania medzinárodných transakcií.

Fink povedal: „Globálny digitálny platobný systém, ktorý je premyslene navrhnutý, môže zlepšiť zúčtovanie medzinárodných transakcií a zároveň znížiť riziko prania špinavých peňazí či korupcie.“

V reakcii na geopolitické napätie spoločnosť BlackRock pozastavila nákup akýchkoľvek ruských cenných papierov vo svojich aktívnych indexových portfóliách, čím zabránila toku kapitálu do Ruska a investíciám v Rusku.

Podľa spoločnosti BlackRock sa celková angažovanosť klientov voči Rusku prepadla z 18 miliárd USD na menej ako 1 miliardu USD uprostred súčasného konfliktu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Rastúca adopcia kryptomien počas konfliktu

Rusko-ukrajinský konflikt nás priviedol k narušeniu globálneho dodávateľského reťazca, zvýšeniu inflácie, ktorá skôr či neskôr prinúti väčšinu krajín sprísniť svoju menovú politiku voči zvýšeniu cien energií. Na druhej strane sa však zrýchlila adopcia kryptomien, čo vidíme aj na odraze ceny viacerých aktív. Napríklad Bitcoin od začiatku konfliktu vyskočil o 25 % a momentálne sa obchoduje na úrovni 43 000 USD.

Rast kryptomenového sektoru a nárast transakcií boli spôsobené zvýšeným záujmom zo strany Ruska aj Ukrajiny. Rusi používajú digitálne meny na obchádzanie sankcií. Ukrajina, naopak, prijíma dary v kryptomenách na vojenskú a humanitárnu pomoc.

Čítaj ďalej: Skončia 4-ročné cenové cykly Bitcoinu ako ich poznáme?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance