Prezident ECB Draghi odpovedá na otázky o blockchaine a Bitcoine
Prezident ECB Draghi odpovedá na otázky o blockchaine a Bitcoine Zdroj: shutterstock.com/360b

Európska centrálna banka v rámci dialógu s mladými ľuďmi umožnila zasielanie dotazov na prezidenta ECB Maria Draghiho, ako sme už avizovali. Dnes prinášame videá s Draghiho odpoveďami na vybrané otázky ohľadom blockchainu Bitcoinu

 

Draghi o Blockchaine a Bitcoine

Podľa Draghiho je blockchain inovatívna technológia, ktorá môže zvýšiť efektivitu. Draghi ďalej uviedol, že ECB v súčasnej dobe posudzuje, či v budúcnosti bude môcť využívať blockchain pre svoje služby. Čo sa týka Bitcoinu, a či by ste tejto kryptomene mali dôverovať, prezident Draghi nabáda k opatrnosti, pretože Bitcoin nie je podporovaný žiadnou centrálnou bankou alebo vládou a dodáva, že nie je v právomoci ECB kryptomeny regulovať.

Nedávny výrok Draghiho ohľadom toho, že regulácia kryptomien nie je prioritou ECB, podporil rastovú náladu na trhoch. Tie sa tak vďaka tomu začali spamätávať z poslednej veľkej korekcie.

Draghi zastáva názor, že blockchain je užitočná technológia, ktorá by mohla priniesť zlepšenie a zrýchlenie napríklad v oblasti spracovania transakcií a faktúr. Hovorí tiež, že ECB má veľký záujem o túto technológiu a skúma možnosti jej ďalšieho využitia. Na druhú stranu ale varuje pred Bitcoinmi ako neregulovanou rizikovou investíciou z dôvodu vysokej volatility. Zároveň Draghi povedal, že Bitcoin nie je mena.

Viac viď videa (v AJ).

 

Ak chcete dostávať upozorneniae na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance