Japonská burza DMM Bitcoin spustila obchodovanie so siedmimi kryptomenami

Kategorie: Novinky
Japonská burza DMM Bitcoin spustila obchodovanie so siedmimi kryptomenami
Japonská burza DMM Bitcoin spustila obchodovanie so siedmimi kryptomenami Zdroj: shutterstock.com/image_vulture

Japonský gigant DMM Group v oblasti e-commerce a zábavného priemyslu spustila svoju kryptoburzu s podporou 7 kryptomien a 14 obchodných párov. Spoločnosť sa tiež na jar chystá spustiť ďalšiu kryptoburzu zameranú na neskúsených investorov.

Burza začala fungovať pod značkou DMM Bitcoin

Klienti môžu obchodovať od štvrtka 11. januára na svojom počítači, používať aplikáciu pre systém Android alebo iOS. Podporuje obchodovanie s týmito mincami a ich pármi:

Bitcoin (BTC)
Litecoin (LTC)
Ethereum (ETH)
Ethereum classic (ETC)
Nem (XEM)
Bitcoin cash (BCH)
Ripple (XRP)

Spolu ponúka 14 menových párov.

DMM Bitcoin využíva platformu s názvom “Simplex Cryptocurrency”

Tá je poskytovaná spoločnosťou Simplex Inc. Táto platforma ponúka obchodné nástroje pre všeobecných investorov, systémy riadenia podnikov a obchodný systém.

Simplex poskytuje bezpečný obchodný systém veľkým bankám a finančným spoločnostiam, ako sú napríklad SBI Holdings, GMO Group, Nomura Securities, Matsui Securities. Spoločnosť len nedávno začala ponúkať systém obchodovania s kryptomenami a DMM Group je jej prvým zákazníkom pre túto novú službu.

Prichádza ďalšia burza od DMM

Next Currency Inc, dcérska spoločnosť DMM Group, štartuje novú kryptomenovú zmenáreň. Začiatkom tohto týždňa Next Currency oznámila, že podala japonským finančným orgánom žiadosť o registráciu novej burzy s názvom Cointap.

Spustenie je naplánované na jar tohto roka.  Next Currency vysvetľuje:

“Cointap je služba, ktorá vám umožňuje ľahko nakupovať a predávať virtuálne meny zo smartfónov a je najvhodnejšia pre tých, ktorí chcú začať obchodovať s virtuálnymi menami, ako je Bitcoin”.

Okrem toho spoločnosť tvrdí:

„Keďže kryptomenové burzy sú doteraz zamerané na služby pre ľudí so znalosťami a investičnými skúsenosťami v oblasti kryptomien, sú moderné, ale ťažko pochopiteľné a ťažko použiteľné. Existuje veľa neskúsených investorov, ktorí nevedia, ako kúpiť alebo predať.“

Dcérska spoločnosť DMM vysvetlila, že Cointap bude prispôsobený investorom, ktorí vstúpia na trh prvýkrát.

Záver

Sám som veľmi zvedavý, ako bude vyzerať burza, ktorá je prispôsobená nováčikom v kyptotradingu. Kryptomagazín vás bude o tom každopádne informovať.

Nenechajte si preto ujsť naše spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke