Veľké prekvapenie: McDonald’s otvorí svoju prevádzku v malom slovenskom mestečku

  • Nová reštaurácia McDonald´s pribudne na juhu Slovenska.
  • Mesto, ktoré ma len 20-tisíc obyvateľov, dostane vlastný fast food.
  • Aj Burger King a KFC sa obzerajú po nových lokalitách.
Novinky Nový McDonald’s bude v Rimavskej Sobote
Nový McDonald’s bude v Rimavskej Sobote. Zdroj: shutterstock.com/Tama2u/Patcharaporn Puttipon4289
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Populárna sieť s rýchlym občerstvením McDonald’s vybuduje na Slovensku ďalšiu prevádzku. Tá vyrastie v lokalite, v ktorej by to čakal len málokto. Aktuálne má reťazec u nás 43 reštaurácií, pričom polovica z nich sa nachádza v Bratislave. Tentokrát fast foodový kráľ mieri do malého mestečka na juhu Slovenska.

Nový McDonald’s v malom slovenskom meste

Obyvateľov z okolia Rimavskej Soboty poteší nový „Mekáč”. Výber tejto lokality je prekvapením, keďže mesto má len niečo málo nad 20 000 obyvateľov. McDonald’s sa doposiaľ koncertoval prevažne do väčších miest.

Rimavská Sobota zároveň patrí medzi najchudobnejšie regióny na Slovensku s vysokou mierou nezamestnanosti. Kľúčovým aspektom pre umiestnenie tejto novej reštaurácie je však blízkosť hlavného ťahu zo Zvolena do Košíc.

Investor získal začiatkom februára právoplatné rozhodnutie z rezortu životného prostredia, ktoré mu schvaľuje výstavbu nového retailového parku, ktorého súčasťou bude aj prevádzka rýchleho občerstvenia siete McDonald’s.

Obchodné centrum v Rimavskej Sobote

Rimavskosobotská fast foodová prevádzka bude súčasťou nového nákupného parku, ktorý chce vybudovať spoločnosť KLM real estate, o čom sme vás informovali v našom článku. Celý areál vznikne na novej okružnej križovatke, ktorá bude kľúčovým dopravným uzlom v tejto lokalite.

Náklady na výstavbu celého komplexu, ktorý bude pozostávať z viacerých budov, sa vyšplhajú na 9,2 milióna eur a prvé práce by mali začať už v júni 2024. Okrem fast foodu bude v retailovom parku 10 maloobchodných predajní a parkovisko pre viac ako 200 vozidiel.

„Prevádzka rýchleho občerstvenia McDonald´s je navrhnutá ako typový objekt tejto medzinárodnej siete. Ide o jednopodlažný objekt o rozmeroch 35,24 x 13,53 metra, výškou 5,845 metra s terasou, ihriskom pre deti a parkovacou plochou,” uvádza zámer investora na enviroportály.

Kapacita Mekáča v Rimavskej Sobote bude 130 osôb, súčasťou prevádzky bude obslužný pult McCafe aj pohodlný nákup priamo z auta McDrive. Pre zaujímavosť uvedieme, že najväčšia slovenská reštaurácia tohto populárneho fast foodu má kapacitu 220 ľudí vo vnútri a ďalších 48 na vonkajšej terase a nachádza sa v bratislavskom nákupnom centre Eurovea, ako informuje McDonald’s na svojej webstránke.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Na Slovensku expandujú aj ďalšie fast foody

Do menších miest nemieri len najväčší fast foodový gigant, ale aj ostatné siete s rýchlym občerstvením. Expanziu chystá aj reťazec Burger King, ktorý má aktuálne prevádzky vo všetkých väčších mestách. „Plánujeme otváranie aj nových pobočiek na Slovensku, okrem tých, ktoré aktuálne máme,” uvádza Burger King v jednom zo svojich príspevkov na Facebooku.

Rovnako aj reťazec KFC sa rozhliada po nových lokalitách na našom trhu. „Hľadáme nové miesta na otvorenie ďalších reštaurácií na Slovensku,” uvádza reťazec na svojej webovej stránke.

Prečítajte si aj: Fast foodový gigant spustil novú sieť kaviarní. Jedinečný koncept môže prevalcovať aj Starbucks

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.