Trh s kryptomenami je dnes opäť nerozhodný. Bitcoin zaznamenal mierny pokles o cca 1,5 %, druhé Ethereum je na tom s 2,5 % o niečo horšie a tretie XRP zase vyrástlo o 1,7 %. Zaujímavá bilancia. Zdá sa, že súčasné ticho na trhu umožňuje alternatívnym kryptomenám ísť s svojou cestou. Nejaké veľké breakouty asi nečakajme, no teraz máme možnosť trochu si namnožiť Bitcoiny.

Okrem XRP dnes stúpa aj Litecoin a TRON. Najväčší poprask z TOP altcoinov však spravil Basic Attention Token (BAT), ktorý dnes oproti doláru posilnil o celých 10 %. Momentálne nie je jasné, čo spôsobilo tento rast, no je jeden z mála altov s reálnym produktom a obchoduje sa aj na burze Coinbase Pro. Možno ide o prirodzený vývoj ceny.

Akumulácia pokračuje

Tieto články majú poskytnúť prehľad o trhu s kryptomenami. Ak nás však sledujete v posledných dvoch týždňoch, tak ho už máte. Veľa sa toho nezmenilo. Stále čakáme na väčší pohyb hore alebo dole a je dosť možné, že v tomto limbe ostaneme ešte nejaký čas.

Veľkí hráči akumulujú Bitcoiny za nižšie ceny – 10 000 $ bolo očividne priveľa. To, že cena je manipulovaná, môžeme sledovať na každej väčšej burze. Keď sa Bitcoin vydá smerom hore, nejaká veľryba ho stlačí masívnym sell orderom. Rezistencia na hladine 8 400 $ teda ostáva nepokorená, no vynára sa nám tu zaujímavá konšpiračná teória.

(článok pokračuje pod odkazom)

Konšpiračná teória

Nasledujúce odseky teda berte s rezervou

Dôvod, prečo sa trh prepadol je jednoduchý. Veľryby celé leto so ziskom predávali svoje coiny a teraz potrebujú dobre nakúpiť. Práve preto je Bitcoin dole. Každému to takto vyhovuje.

Padať sme začali deň po spustení Bakktu a celý pohyb netrval viac než hodinu a pol. Sentiment na trhu tak výrazne ochladol a býci nemali silu ani chuť bojovať. Bol to ideálny čas a priestor na manipuláciu.

Cena Bitcoinu teraz bude umelo udržiavaná, dokým veľkí hráči nenakúpia. Spozornel by som až v momente, keď sa objaví podozrivo veľa pozitívnych fundamentov. To bude čas na nákup, pretože návrat na desaťtisícové hodnoty bude za dverami.

Všetko čo sa teraz deje, celý tento bordel, je iba príprava na zimu, ktorá sa má niesť v znamení rastu a dobýjaniu nového ATH.

Tak, uvidíme, či mám pravdu alebo som mimo. Čo si myslíte o tejto teórii?

3
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BranoOndrejSunday Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Sunday
Guest
Sunday

Mne sa tieto konšpiračné teorie páčia ale viete ako to je, tato teória je konšpiračna iba dnes, v decembri sa môže nazývať prorockou ďakujem autorovi za iný špekulatívny pohľad na vec

Ondrej
Guest
Ondrej

Nech clovek povie cokolvek dostava aj tak hejt. Nazor je taky ze sa pozrieme este na 1800 usd pred tym nez zasne cesta na nove ATH. To vidim ze ath bude na prelome zimy 2021 az 22

Brano
Guest
Brano

Ja sa znizeniu obtiaznosti tesim, lebo tazim -nenakupujem. Zatial sa mi podarilo dobre predat a bola z toho dovolenka pre rodinu. Dik za clanky.