[PREHĽAD TRHU] Prestávajú veľryby veriť v pokles? • Dnes kraľuje Ripple!

Kategorie: Novinky
ripple xrp

Po včerajšom výplachu stoplossov sa na internete rozvírila zaujímavá diskusia. Každý sa snažil prísť s vysvetlením tejto anomálie, a je tu istá možnosť, že nešlo o manipuláciu. Teda, nie tak úplne. Podľa dát burzy OKEX bol v čase pohybu na cene 6070 $ uzatvorený obrovský short. Pri uzatváraní shortu sa nakupuje BTC, čo hodnotu tohto coinu vystrelilo o takmer 500 $.

Bitcoin OKEX manipulácia

Uzatvorenie tak veľkého shortu nad 6000 $ naznačuje, že veľkí hráči prestávajú veriť v pokles a vystupujú z pozícií ďaleko pred dosiahnutím nového tohtoročného LOW.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Trh s kryptomenami sa dnes pekne zelená

Nech už to je akokoľvek, táto udalosť do trhu vdýchla nový život. Jasne totiž ukazuje, že Bitcoin prestáva akceptovať prudké pohyby v pásme 6000 – 6500 $. Altcoiny zareagovali rastom, a zatiaľ čo BTC za posledných 24 hodín vyrástol o 2 %, v prípade altcoinov sme v priemere zaznamenali 4 % rast.

Ripple letí hore na FOMO vlne

Výnimkou je XRP, ktorý v posledných dňoch predvádza naozaj šialenú jazdu. Od zverejnenia správy o tom, že banky sa konečne začínajú pripájať na RippleNet, sa hodnota tohto tokenu zvýšila o 30 %. Momentálne sa obchoduje za 36 c a je dosť možné, že bude v tejto šialenej jazde pokračovať.

Viac informácií nájdete v tomto článku.

Rast je s veľkou pravdepodobnosťou spojený FOMO efektom. Banky totiž XRP v žiadnom prípade nebudú používať. Cenu XRP tak ovplyvňuje iba sentiment trhu, žiadny fundament. V každom prípade, kto sa chce zviezť na Ripple vlne, ešte má šancu.

Kompletnú analýzu XRP nájdete tu.

Nakoniec ešte chcem upozorniť na súťaž o kurzy a členstvá Trading11. Súťaž končí dnes o 18:00. Viac informácií nájdete tu.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.