Tak ako som písal v minulom prehľade trhu, bublina praskla a ideme dole. I keď, ide to rýchlejšie, než som čakal. Trh s kryptomenami na čele s Bitcoinom letí dole. Dokonca aj stablecoin Tether zaznamenal prepad o necelé percento. Niektoré high-cap shitcoiny ako Bitcoin SV už stratili tretinu svojej hodnoty.
V priamom prenose sledujeme praskanie prvej bubliny v roku 2019. Na profesionálnu analýzu Bitcoinu na Kryptomagazine sa môžete tešiť dnes okolo 18:00. Prihláste sa na odber notifikácií, nech vám to neujde.
Disclaimer/ Tento článok je určený pre prehľad. V prípade, že podľa neho budete obchodovať a prerobíme za vaše straty nemôžeme. Ak máte záujem o profesionálne analýzy trhu, sledujte Trading11.com
Bitcoin
Bitcoin aktuálne testuje silný support na hladine 10 000 $. Na burze Bitstamp túto hladinu na chvíľu prerazil, ale aby sa prieraz potvrdil, mala by sa v štvorciferných číslach uzavrieť aspoň jedna daily svieca. V prípade že sa dostaneme pod 10 000 $ sa nám otvorí cesta k ďalšiemu silnému supportu v intervale 7500 – 8500 $. Podľa môjho laického odhadu sa však v priebehu niekoľkých týždňov môžeme dostať až na 6000 $, kde by korekcia mohla skončiť.
Ethereum
Ethereum na tom nie je o nič lepšie. Skôr naopak. Za posledných 24 hodín zaznamenalo prepad o celých 20%. V nedeľu ráno sa obchodovalo za slušných 260 $ a v čase písania tohto článku už na burze Coinbase Pro otestovalo 200 $. Momentálne nastal menší bounce a som veľmi zvedavý, čo s ním bude ďalej.
Ethereum už dlhšiu dobu nie je v najlepšej kondícii, pokles pod 200 $ je preto veľmi pravdepodobný. Ak sa tak stane, silný support nájde medzi 120-140 $.
XRP – na silnom supporte
Token XRP sa už teraz nachádza prakticky na dne. Hladina 0,3 $ tvorí veľmi silný support, ktorý v minulosti vydržal niekoľko nárazov s vysokým volume. Pod ním je ďalší na 0,25 $. Komunita “veriacich” ktorá sa v posledných rokoch vytvorila okolo XRP si myslí, že tento token raz vyrazí do výšin a predbehne Bitcoin. Bohužiaľ, títo ľudia ignorujú jednu veľmi dôležitú vec.
XRP nie je Ripple!
XRP má umelo udržiavané dno, na ktoré sa stále vracia, a tak to bude aj v budúcnosti.
Čo čítať ďalej?
Zakladateľ Wikipedie Larry Sanger: Kryptomeny sú kľúčové pre budúcnosť internetu