Bitcoin BTC

Trh s kryptomenami už tretí deň po sebe uniformne klesá. Bitcoin padol z pondelkových 10 000 $ na aktuálnych 9 100 $. Naše očakávania sa teda napĺňajú a korekcia pokračuje. V prípade Bitcoinu sa nedeje nič hrozné, i keď teraz klesá naozaj veľmi rýchlo. Aktuálne sa už však nachádza na relatívne silnom supporte, ktorý by ho mal aspoň niekoľko dní podržať.

Altcoiny sú však v podstatne horšej kondícii. Ako sme očakávali, padajú ešte omnoho rýchlejšie než BTC. Ethereum iba za posledných 24 hodín dumplo o 9% na súčasných 220 $. Forky Bitcoin Cash a Bitcoin SV sú na tom s -15% ešte horšie. Litecoin klesol o 10% a drží sa na 66 $. Ostatné altcoiny sú na tom podobne.

Krv tečie ďalej. To sa však dalo očakávať. Rástli sme viac než 50 dní a prakticky od začiatku februára sme napr. na našich streamoch prízvukovali, že to nepotrvá večne. Ak ste tak neurobili, sledujte BitLink na YouTube a nenechajte si ujsť naše video-spravodajstvo.

Rysuje sa nám formácia Head & Shoulders

Už niekoľkokrát sme spomínali, že očakávame korekciu na cca 8000-8500 $. Otestovaním tejto úrovne by si Bitcoin pripravil ďalšiu cestu hore. Aktuálne sa nám na grafe rysuje formácia Head and Shoulders (H&S), ktorá tiež ukazuje na prepad na tieto úrovne.

(toto nie je technická analýza, ani predikcia)

1D BTC/USD - Gemini
1D BTC/USD – Gemini

Ak by sa nakoniec potvrdila, podľa pravidiel obchodovania tejto formácie by sme mali klesnúť ešte o cca ďalších 1000-1500 $. Ak sa chcete naučiť obchodovať H&S, pozrite si tento článok.

Takže to je taký menší výhľad do budúcnosti. Samozrejme, H&S ešte nie je potvrdená. V nedeľu už budeme múdrejší. Prepad na ~8000 $ však podporuje aj Fibonacci retracement. Väčšina kryptomien pri korekcii klesne na úroveň 0,5 alebo 0,618 a tieto úrovne sa nachádzajú práve v okolí ôsmich tisícok. Aj z historického pohľadu ide o silnú technickú úroveň.

Môže vás zaujímať: 3 dôvody, prečo Bitcoin padá – Je toto začiatok ďalšieho bearish trendu?

Pri obchodovaní kryptomien však treba počítať s tým, že nič nie je 100%. Žiadne spoľahlivé predikcie neexistujú. Ide iba o to riadiť si riziko a nestaviť všetko na jednu kartu. Tento článok neberte ako investičné poradenstvo, slúži výhradne na vytvorenie prehľadu o aktuálnych pohyboch trhu a popularizáciu kryptomien.

Ak chcete vedieť viac, sledujte nás na facebooku. Dnes okolo 18:00 publikujeme technickú analýzu Bitcoinu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.