[PREHĽAD TRHU] Downtrend pokračuje • Padne kapitalizácia trhu pod $100 miliárd?

0

Kryptomeny majú za sebou veľmi zlý pracovný týždeň. Posledných sedem dní sa nieslo v červenej farbe. Väčšina veľkých coinov s výnimkou EOS-u padlo o 6 a viac percent a celková kombinovaná kapitalizácia trhu sa po veľmi dlhej dobe znova blíži ku hranici sto miliárd dolárov.

Prekonanie tejto hranice a pád do jedenásť ciferných čísel sme už dávnejšie predpovedali v tomto článku. Nešlo však o nijako zvlášť šokujúcu predikciu. Krypto hľadá dno a pohyb smerom dole trvá už viac ako mesiac. A napriek tomu, že väčšina indikátorov vrátane RSI ukazuje, že sme v silno prepredanej zóne (oversold), ešte stále máme kde padať. Teoreticky aj o ďalších 50 %.

Skôr ako budeme pokračovať ďalej, rád by som vás upozornil, že tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie prehľadu vývoja trhu a na predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Bitcoin testuje silný support

Hodnota Bitcoinu sa v súčasnosti pohybuje niekoľko stoviek dolárov nad hladinou 3 000 $. Túto psychologickú hranicu možno považovať za veľmi silný support, ktorý vznikol ešte pred rokom a pol.

Bitcoin v minulosti relatívne dlho prekonával túto hranicu a následne sa k nej niekoľkokrát vrátil. Môžeme teda očakávať podobný priebeh a je celkom reálne, že sa odtiaľ Bitcoin aspoň raz odrazí. Ak v krypto-médiách uvidíte články o novom dne pre BTC, pravdepodobne budú mať na mysli práve tento silný support.

Každopádne, obchodníci z Trading11 očakávajú ešte väčší pokles. Najbližšie dni sa budú niesť v znamení veľkej volatility, čo pre traderov znamená veľké potenciálne zisky. Preto sme sa rozhodli, že prvým dvadsiatim z vás dáme tri dni analýz na T11 ZDARMA. Členstvo Standard Trial si môžete aktivovať v tomto odkaze. Ak ste to nestihli, môžete si v 30 % zľave kúpiť členstvo STANDARD TEST.

Masaker Bitcoin forkov

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení veľkého prepadu forkov Bitcoinu. Bitcoin Cash stratil približne 25 % svojej hodnoty a v čase písania tohto článku sa obchoduje za neuveriteľných 75 $. Toto je absolútne All Time Low tohto coinu.

Veľmi podobne je na tom Bitcoin SV. Táto kryptomena v minulom týždni prekvapila prudkým rastom. Ten však očividne nebol dlhodobo udržateľný a za posledných sedem dní sme zaznamenali pokles o 35 %. Teraz sa obchoduje za 65 $ a aj to je ešte veľa. Bitcoin SV čaká ešte aspoň jeden poriadny výplach.

Altcoinom kraľuje EOS a Waves

Medzi altcoinmi v poslednej dobe vyniká EOS. V priebehu týždňa jeho hodnota narástla o cca 5 % a tak je jedinou kryptomenou z TOP desať, ktorá reálne zaznamenala rast.

Najväčšie Rallye však zaznamenal ruský projekt Waves. Plus 65 % v takom silnom downtrende, to je slušný výkon. Túto pumpu odštartovalo spustenie novej Waves aplikácie na mobil. Viac info nájdete v tomto článku. Špekuluje sa, že Waves by sa do konca roka mohol objaviť v TOP 10. Buďte však pri nakupovaní opatrní, už to je dosť vysoko.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre