Prehľad trading botov za február a marec – Štatistika, najčastejšie otázky, vhodné páry a recenzie

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

 • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
 • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Tento článok je zameraný na sumár trading botov za mesiace február a marec. Pozrieme sa na štatistiku ziskovosti, najlepších robotov, najčastejšie otázky a problémy, na ktoré odpovedám. Ďalej sa v skratke pozrieme na vhodné páry a na to, ako ich vyberám. Tento článok bude viac-menej založený na požiadavkách a dotazoch mojej telegram skupiny o robotoch.

Kúsok nostalgie

Keď som začínal písať návod na trading botov od Trade Santa, ani som len netušil čo sa mi podarí vybudovať len za 2 mesiace. Malo sa jednať len o jednorázové návody, ktoré by pomohli zopár ľuďom. Čo ma však prekvapilo a príjemne potešilo je, že aktuálne týchto robotov využívajú stovky ľudí.

Lákajú vás deflačné “meme/moon” kryptomeny? Tieto fakty vás od toho určite odradia

Pred mesiacom som založil vlastnú telegram skupinu, kde som začal písať aké páry používam, pretože mi chodilo viacero dotazov, že by ľudia radi vedeli, aké páry ja sám používam. Je to hlavne z dôvodu, aby začiatočníci eliminovali riziko tvorby robota na zlom páre. Úprimne som čakal, že tá skupina bude mať najviac pár desiatok členov, no včera sa podarilo prekročiť hranicu 500 ľudí, čo už je slušné.

Stačilo však nostalgie, poďme sa pozrieť ako sa mojim robotom darilo vo februári a marci

Štatistika zisku za február a marec

Každého určite zaujíma najviac samotná štatistika ziskov. Najčastejšiu otázku, ktorú dostávam je to, že koľko zarobí robot za také a také obdobie. Vždy odpovedám rovnako – je nemožné odhadnúť presné číslo, pretože je tam tak veľa faktorov, že to je jednoducho nepredvídateľné. Roboti môžu za mesiac urobiť 300% alebo aj nič.

Faktory, ktoré ovplyvňujú ziskovosť:

 • Cena a vývoj Altcoinov
 • Cena a vývoj BTC
 • Výber vhodného páru pre robota
 • Nastavenie parametrov pre robota
 • Diverzifikácia portfólia
 • Dostupné prostriedky pre robotov
 • Nastavenie robota voči USD alebo BTC
 • Long alebo Short stratégia

V mojom prípade pri mojich nastaveniach a výberoch párov pre robotov bol čistý zisk za mesiac február 54,4% a za marec bol čistý zisk 23,5%. Zisk za marec mohol byť podstatne vyšší, no mojou osobnou chybou, kedy som nepoužil bezpečnú rezervu 30% na prípadný pád, ako vždy všade prizvukujem, som v zisku “len” 23,5%. Dve výraznejšie korekcie totiž spôsobili, že moji roboti nemali za čo nakupovať a tak ostali predaje pomerne vysoko. Na grafe nižšie to môžete pekne vidieť. Práve preto prizvukujem, že je dôležitá rezerva 30% v prípade pádu, aby mal robot za čo nakupovať.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 70 USD)

A teraz argument – Veď Bitcoin tiež rástol, viac by sa mi oplatilo kúpiť Bitcoin a nič nerobiť! No, tak si to poďme rozobrať.

1. februára stál Bitcoin 33 000 dolárov a posledný februárový deň stál Bitcoin 45 000 dolárov. To je zisk 36,5% oproti 54,4%, ktoré urobili za február roboti – Takže vo februári roboti zarobili viac ako “hodl”. V marci začal Bitcoin na 45 000 a aktuálne stojí 56 000, čo je nárast o 24%, takže v podstate rovnako s robotmi. Suma sumárum, za 2 mesiace roboti zarobili o 20% viac než “hodl” taktika. Toto sú však výpočty voči doláru, pokiaľ obchodujete voči Bitcoinu, tak ste v jasnom pluse voči hodl stratégii. Dôležité je určiť si, či chcem hromadiť USD alebo BTC. Na hromadenie Bitcoinu sa roboti voči BTC jednoznačne vyplatia, ja však robotov obchodujem voči doláru a tak neviem poskytnúť relevantné údaje.

Ohlasy sledovateľov

V mojej skupine som robil anketu, aby som zistil či a ako sú ľudia spokojní s robotmi. Štatistika potešila a potvrdila, že to čo robím má zmysel a to ma teší. Občas sa totiž nájde nejaký hejter, ktorý robotov samozrejme neskúsil a považuje ma za čistého podvodníka, ktorému ide len o zisk z referralov a nie o dobro komunity. Denne odpovedám na množstvo dotazov, snažím sa pomáhať a aj preto som vytvoril telegram skupinu. Vždy hovorím, že pokiaľ pomôžem čo i len jednému človeku, tak to má význam.

Mohlo by vás zaujímať: Jednoduchá stratégia, ktorá vám umožní zarábať BTC a je vhodná aj pre začiatočníkov

Ako nájsť vhodnú kryptomenu pre robota

Toto už je odpoveď na viaceré dotazy priamo zo skupiny – ako ja sám hľadám vhodné páry pre robotov. Pri hľadaní vhodnej kryptomeny pre robota je dôležité sledovať nasledovné faktory:

 • Informácie o danej kryptomene, či má potenciál a nie je to shitcoin
 • Fundamentálna analýza – či ju čakajú nejaké veľké udalosti
 • Graf – je dôležité aby bol graf bez nejaký parabolických rastov, ideálne vlny hore-dole
 • Položím si otázku – hodlil by som túto kryptomenu? Odpoveď musí byť áno

Mohlo by vás zaujímať: Polkadot parachain aukcie – Skvelá príležitosť, ako zarobiť na kvalitných projektoch?

Chcete si robotov skúsiť aj vy?

Odkaz na telegram skupinu TU

Pokiaľ vás táto téma zaujala, môžete si robotov vyskúšať aj vy na skúšku zadarmo, čo dôrazne odporúčam. Ak budete počas tých pár dní spokojní, môžete si ich následne kúpiť na ľubovolné obdobie. Pri nastavovaní robota, zakladaní účtu a podobne si povinne prečítajte tieto články:

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: RECENZIA+NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre