Prečo Bitcoin tak nárazovo vystrelil a zasa spadol? – Analýza na základe teórie cyklov

Best Wallet PCOkazio mobil

Na krypto trhu sa dlhodobo tvoria isté cenové štruktúry. Obvykle sa neustále dokola opakujú v rôznych podobách. Môžeme ich rozdeliť na bearish, bullish a sideways cykly. Istú dobu trh rastie, dosiahne vrchol a následne rovnaké obdobie klesá na pôvodné hodnoty, kde sa celý rast začal. Následne sa vytvorí sideways štruktúra.

Tento cenový vývoj môžeme identifikovať v teórii cyklov a aj v teórii Elliot wave. Obidve tieto teórie sú postavené práve na hľadaní takýchto cenových štruktúr. Celá teória má niekoľko desiatok ďalších pravidiel. Dnes sa konkrétne pozrieme na pravidlo sideways štruktúr.

Bitcoin bol pomerne dlho v sideways štruktúre. Približne jeden mesiac. Prečo takéto štruktúry vznikajú na trhu a čo môžeme očakávať po dokončení sidewyas cyklu? Cena nielen na BTC, ale na väčšine aktív sa dostáva do sideways štruktúr v období, kedy na trhu nie je nálada obchodovať. Najčastejšie sa objavuje po kríze na úplnom dne, keď sú všetci traderi sklamaní zo strát a nemajú chuť obchodovať. Nie je vylúčená tvorba sideways štruktúr aj na vrchole. Ale tvorí sa iba zriedka. Čím dlhšie cena konsoliduje, o to väčší pohyb môžeme očakávať. Obvykle ide o nárazový buď rast alebo cenový pokles, kedy aktívum v priebehu niekoľkých hodín urobí  aj 10 % zhodnotenie. Na tomto pohybe najčastejšie profitujú veľký hráči na trhu, ktorí majú moc dať celý trh do pohybu. Neskôr sa do trhu chytí retail a nakúpi na úplnom vrchole.

Presne takýto cenový vývoj sme na BTC mohli sledovať počas posledných dní. Bitcoin bol veľmi dlho v sideways štruktúre a bolo len otázkou času, kedy príde väčší pohyb. Čím dlhšie by takto konsolidoval, o to väčšie pohyby môžeme očakávať. Včerajší pohyb na BTC ma popravde neprekvapil. Bart patterny sú veľmi častý úkaz, ktorý sa tvorí len na grafe BTC. Je kuriozita, že ide o jediné aktívum, kde môžeme tento pattern nájsť.

K aktuálnej situácii na trhu sme pre vás pripravili špeciálny video update:

 

Prečítaj si aj: Ako 50 rokov okrádať celý svet? – Príbeh o tom, prečo sme stále chudobní

Ako bude vyzerať tento týždeň s Bitcoinom?

Podľa môjho názoru je Bitcoin aj naďalej v korekčnej štruktúre, kde minimálne ešte jeden cenový pokles k 8 000 USD, možno aj nižšie, môžeme očakávať.

Čo sa udialo minulý týždeň?

Na trading11.com sme čakali v prípade väčšiny altcoinov na vstup cez limit order. Krásne sa nám chytili mince BNB, ETH a aj ADA. Na BTC sme očakávali tvorbu korekčnej štruktúry. Fake break out nám síce krátkodobo počas včerajšieho dna zmaril plány, ale po poklese späť na 9 500 USD sme si vydýchli a pokračujeme ďalej v short obchode.

Kryptomagazin.sk nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ sa zaujímaš o trading, určite odporúčame navštíviť sekciu našich členstiev na webe trading11.com. Okrem niekoľkých členstiev je možnosť výberu z viacerých kurzov alebo dokonca spoločné členstvá, ktoré sme vytvorili v spolupráci s tradermi z CZ/SK scény. Rovnako tak odporúčame Vysokú školu tradingu, ktorá z teba urobí za jeden mesiac poriadneho tradera.

Čítajte ďalej

3 dôvody, prečo Bitcoin za 15 minút padol na 8600 $

txbtxb
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.