Práve bolo vytlačených 120 miliónov Tetherov! Čo to znamená pre krypto?

0
, Práve bolo vytlačených 120 miliónov Tetherov! Čo to znamená pre krypto?

Spoločnosť Tether práve vrámci vyvažovania hodnoty svojho USDT stablecoinu do obehu poslala ďalších 120 miliónov mincí. Celkový počet Tetherov tak dosiahol neuveriteľných sedem miliárd. USDT tak pomaly ale isto začína dýchať na krk tretiemu XRP s kapitalizáciou 8,5 miliardy. Táto správa sa veľmi rýchlo šíri po internete a začína sa špekulovať, čo to znamená pre trh s kryptomenami.

Kapitalizácia stablecoinov sa za posledný mesiac začala veľmi rýchlo zvyšovať. Podobný nárast nemá v histórii kryptomien obdobu a naznačuje to,ze do trhu začali prúdiť nové peniaze. Kedy sa to prejaví aj na cene Bitcoinu či altcoinov?

To je otázne, no také Ethereum už začalo rásť. Aj po veľkom dumpe z 12.3. sa krásne drží a opäť atakuje 200 $. Situáciu, v ktorej sa Ethereum nachádza, sme detailne popísali v dnešnom prehľade trhu.

Je iba otázkou času, než sa miliardy nových stablecoinov prejavia aj na cenách kryptomien

Čo sa týka Bitcoinu, situácia je trochu komplikovanejšia. Analytik spoločnosti Messari Ryan Selkis vyhlásil, že do stablecoinov sa v krátkom čase naliali tri miliardy dolárov a je iba otázkou času, než sa táto astronomická suma prejaví aj na cene samotných kryptomien.

Charles Edwards dodáva, že cenotvorba kryptomien je dlhodobo naviazaná na obchodnú aktivitu na pároch s Coin/USDT. Objem Tetherov v obehu koreloval s cenami. Napríklad pri prepade Bitcoinu z 6200 $ na 3180 $ v novembri 2018 kapitalizácia USDT tokenov klesla o stovky miliónov dolárov.

Su Zhu – CEO hedge fondu Three Arrows Capital – už v prvom kvartáli 2019 povedal:

„Približne 2 miliardy dolárov čakajú vo fondoch a holdingoch, ďalšie dve miliardy v stablecoinoch a ďalšie dve miliardy na samotných burzách… Naozaj potrebujeme ďalšie peniaze , aby Bitcoin dosiahol 10 000 $ ???“

ANALÝZA – Kreslia veľryby graf Bitcoinu alebo je jeho vývoj organický?

Netrvalo dlho a Bitcoin skutočne dosiahol desať tisíc. A nie len to! V roku 2019 sa vyšvihol až na 14 000 $. Se Zhu teda vedel, o čom hovorí. prešiel rok a situácia sa od tej v Q1 2019 podstatne líši. Bitcoin sa drží na dvakrát vyšších hodnotách a objemy dolárov v stablecoinoch, fondoch a na burzách sú 3-4x vyššie.

Čo to znamená pre Bitcoin a zvyšok trhu s kryptomenami? Z krátkodobého hľadiska asi nič. No čo sa stane v ďalších kvartáloch po halvingu?

[poll id=“99″]

(článok pokračuje pod odkazom)

Ako obchodovať Bitcoin halving? – Hlavne si prestaňte domýšľať

Nekonzistentné štatistiky na coinmarketcap.com

Je zaujímavé, že na webe coinmarketcap sa začali objavovať anomálie v dátach ohľadom stablecoinov. Objem Tetherov v obehu napríklad vôbec nesedí s presnejšími štatistikami, ktoré poskytuje skew.com. Nie je tam zaznamenaný ani posledný nárast o spomínaných 120 miliónov dolárov.

Nesedí ani kapitalizácia ďalších veľkých stablecoinov ako USDC, TUSD alebo DAI.

skew_main_usdbacked_stable_coin_contenders__24h_volume_usdZdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre