Poznáme najbohatšieho muža sveta. Elon Musk to nie je.

Novinky Poznáme najbohatšieho človeka
Poznáme najbohatšieho človeka. Zdroj: shutterstock.com/Faces Portrait/Hadrian
BITmarkets BITmarkets

Na internete sa začali objavovať správy o tom, že Elon Musk je opäť v čele rebríčku najbohatších ľudí na svete, no podľa oficiálneho zoznamu Forbes to tak nie je. Najbohatším človekom je údajne Bernard Arnault s odhadovaným majetkom až 219,9 miliardy dolárov ku dňu 3.6.2023, zatiaľ čo Muskov odhadovaný majetok v rovnakom čase dosahuje 206,7 miliardy dolárov.

Jednotkou zostáva Bernard Arnault

Miliardár vo veku 74 rokov dohliada na impérium LVMH, ktoré disponuje až 75 módnymi a kozmetickými značkami vrátane Louis Vuitton a Sephora. V roku 2021 spoločnosť získala Tiffany & Co za 15,8 miliardy dolárov, čo je dodnes najväčšia akvizícia značky. Začínal investíciou 15 miliónov dolárov ešte v roku 1984 na kúpu Christiana Diora. V spoločnosti pracuje všetkých jeho 5 detí.

Ovláda prominentné značky akými sú Loewe, Kenzo, Marc Jacobs, Stella McCartney, Christian Dior, Sephora, Louis Vuitton, Tiffany & Co a ďalšie. Okrem toho vlastní aj hodinársku spoločnosť TAG Heuer.

5 najbohatších ľudí.

5 najbohatších ľudí. Zdroj: Forbes

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dopyt po luxuse rastie

Zaujímavosťou je, že ešte v roku 2016 disponoval majetkom iba 34 miliárd dolárov a najväčší rast zaznamenal práve počas covid pandémie a lockdownu. V časoch kedy sa väčšina biznisov na svete trápila, luxusné módne značky prosperovali. V priebehu roka 2021 dokonca zdvojnásobil svoj majetok z hodnoty 76 miliárd na 150 miliárd dolárov.

Bernard Arnault profil

Bernard Arnault profil. Zdroj: Forbes

Vysvetliť by sa to dalo veľmi jednoducho. Bohatí ľudia až tak nepocítili veľké straty v dôsledku lockdownu a naopak nakupovali ešte viac. Úspory domácností po celom svete rástli aj vďaka obmedzeným výdavkovým možnostiam. Nebolo možné nikde chodiť a ani utrácať peniaze. Jednou z možností, ktorú realizovali bohatí ľudia, bol práve nákup luxusných značiek. Dopyt po luxusnom tovare ostal nezmenený, čo sa ale nedá povedať o elektrických autách.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Elon Musk čelil veľkému pádu Tesly

Hneď na druhom mieste v rebríčku Forbes sa nachádza Elon Musk, ktorý je spoluzakladateľom šiestich spoločností vrátane Tesly a SpaceX. Vlastní približne 23 % akcií Tesly, ktoré v roku 2022 zaznamenali prepad až o 75 %. Zdá sa ale, že ceny opäť rastú, keďže dosiahli od januára nárast o 100 %.

Elon Musk profil

Elon Musk profil. Zdroj: Forbes

Ešte v roku 2020 Elon Musk disponoval majetkom 24,6 miliardy dolárov, čo sa v nasledujúcom roku zásadne zmenilo, keďže sa hodnota jeho majetku vyšplhala za jediný rok až na 151 miliárd dolárov. Známy vizionár dokonca kúpil aj Twitter za 44 miliárd dolárov ešte v apríli 2022. Je známy aj vďaka svojim investíciám do oblasti umelej inteligencie a OpenAI, pričom sme vás nedávno informovali, že plánuje vytvoriť tretieho giganta v tomto sektore.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk chce zmeniť svet. Predstavil plán nového finančného systému

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: forbesTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.