Populárna hra CS:GO sa výrazne mení - pribudli nové zaujímavé funkcie!

Populárna hra Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) prichádza s novou, významnou zmenou. Odteraz už okrem skinov a rôznych iných vecí v tejto hre môžete získať aj rôzne unikátne postavy/charaktery.

Staré časy sú preč

Hráči Counter Strike už 20 rokov počas zápasov používajú základné postavy, ktoré nie je možné si vyberať. Mali ste na výber z dvoch hlavných skupín. Teroristické frakcie, ako napríklad Phoenix Connexion alebo Elite Crew, bojovali proti špecifickým skupinám ako GSG-9 a SAS. Tieto postavy boli v hre zaužívané dlhé roky. Avšak prichádza obrovská zmena. S operáciou Shattered Web sa tento celý systém mení.

„Prvýkrát v hre CS:GO odomknite úplne nové postavy postavené na T (terrorists) a CT (counter-terrorists) na ľubovoľnej mape,“ píše Valve oznamujúc aktualizáciu. Všetky tieto nové charaktery či už CT, alebo T sú k dispozícii ako odmeny za pokrok v misii. Dokončite misie a získajte hviezdy. Následne si budete môcť odomknúť tieto postavy.“

Nové postavy a nová operácia

Nové postavy sú v podstate odomykateľné skiny. Je ich 22 a spoločnosť Valve ich používa na rozlíšenie vzácnosti, ako napríklad Superior agent a Exceptional agent. Najvyššia úroveň sú Master agents, ako je veliteľ Ricksaw alebo špeciálny agent Ava z FBI. Tieto štyri postavy majú špeciálne hlasy a animácie.

Shattered Web, prvá operácia hry CS:GO za posledné dva roky, má cenu 15 dolárov. To je nepochybne vyššia cena než 6 dolárov, ktoré stále má operácia Hydra (2017) alebo operácia Wildfire (2016). Tieto skoršie operácie väčšinou zaviedli nové mapy a režimy do CS:GO, ktoré Shattered Web tiež obsahuje. Studio, Lunacy a Jungle, z ktorých každá je k dispozícii v rôznych režimoch hry. K dispozícii je už tradične aj balík nových skinov, nálepiek a graffitov.

Je to snaha napodobniť hry, ako napríklad Fornite?

Táto otázka zrejme skrsla v hlave každému, kto si túto novinku prečítal. Na druhej strane, je dnešným trendom u vývojárov hier pridávať do hry rôzne skiny na zbrane, postavy a podobne, za ktoré musia hráči platiť. CS:GO malo doteraz hlavne svoje „debničky“. Doba sa však mení a Valve sa snaží prispôsobiť. Otázkou však je, aké ohlasy to vyvolá v radoch hráčov CS:GO.

Čo čítať ďalej?

Únik ropy pri Brazílii môže spôsobiť obrovskú ekologickú katastrofu

Zdroj:
Pcgamer.com