Popredná krypto burza ukončuje činnosť v jednej z najväčších ekonomík

  • Kryptomenová burza OKX ukončuje svoje aktivity v Indii.
  • Už po 30. apríli budú účty obmedzené na výbery.
  • Dôvodom ukončenia činnosti sú miestne predpisy.
Novinky OKX ukončuje činnosť v Indii
OKX ukončuje činnosť v Indii. Zdroj: shutterstock.com/Sidenko Tatiana/Wirestock Creators/Kevin McGovern
BITmarkets BITmarkets

Jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete, OKX, oznámila, že ukončuje svoju činnosť v Indii. Dôvodom sú miestne predpisy. Burza následne odporučila používateľom, aby vybrali všetky prostriedky do konca apríla 2024. India donedávna neregulovala kryptomeny a minister financií jasne zdôraznil, že tieto digitálne aktíva nie sú skutočné meny, uvádza News Bitcoin.

OKX v Indii končí

Indickí používatelia musia nie len vybrať všetky prostriedky, ale aj ukončiť svoje aktivity na rôznych produktoch burzy. Rovnako sa majú ukončiť aj maržové obchody, futures a opcie. Následne po 30. apríli budú účty obmedzené na výbery. Inak povedané, peniaze prepadnú.

Indická finančná spravodajská jednotka (FIU) označila tieto burzy za nezákonné. V decembri minulého roka indická FIU vydala oznámenie o súlade s deviatimi zahraničnými burzami kryptomien za údajné nezákonné operácie v krajine a za porušenie miestnych pravidiel proti praniu špinavých peňazí.

Hovoríme o burzách Binance, KuCoin, Huobi, Kraken, Gate.io, Bittrex, Bitstamp, MEXC Global a Bitfinex. Agentúra zablokovala webovú stránku menovaných búrz s dvojtýždňovou výpovednou lehotou. Niektoré z nich však v aktivite pokračujú. Indické ministerstvo financií v tom čase oznámilo, že na FIU sa zaregistrovalo 31 poskytovateľov kryptomenových služieb.

Oznámenie OKX

Oznámenie OKX. Zdroj: OKX

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

India tlačí na globálnu reguláciu kryptomien

Ešte v minulom roku sme informovali, že India ako súčasná predsednícka krajina G20 mala už skôr v pláne regulovať kryptomeny. Ešte v roku 2019 úrady predložili návrh zákona, no nikdy sa nedostal do parlamentu. Koncom leta minulého roku India predložila návrhy na zavedenie globálneho regulačného rámca.

Používali ste niekedy burzu OKX?

Loading ... Loading ...

Kryptomeny sú údajne hrozbou, ale aj príležitosťou pre celý svet. Indická ministerka financií Nirmala Sitharamanová však upozornila, že existuje čoraz viac novších spôsobov, akými sa robia útoky práve cez trh kryptomien. Výsledkom je, že kryptomeny podliehajú čoraz väčším kontrolám zo strany regulačných orgánov.

Zatiaľ čo OKX odchádza z Indie, celosvetovo expanduje. Najnovšie si zabezpečila licencie v Singapure a Dubaji a začala obchodovať s miestnou menou Turecka. V Európe ukončuje podporu pre USDT, pretože burza očakáva obmedzenie stablecoinov po implementácii regulačného rámca MiCA od 30. decembra 2024.

Mohlo by ťa zaujímať: Exkluzívna ponuka Bybit: Zaregistrujte sa a získajte 100 USDT

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: News BitcoinTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.