Podľa Buterina je mechanizmus Proof-of-stake riešením enviromentálnych problémov Etherea!

0

Jedna z najznámejších osobností krypto sveta a spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin tvrdí, že technológia proof-of-stake vyrieši enviromentálne problémy Etherea.

Buterin súhlasí s kritikmi a pracuje na riešení

Na poslednej virtuálnej konferencií, ktorá sa uskutočnila 27.mája sa Buterin vyjadril, že nadchádzajúci prechod ETH na mechanizmus proof-of-stake je jednoznačne správnou cestou pre riešenie problému nadmernej spotreby energie. Táto téma v poslednom období vyvolala negatívne ohlasy zo strany verejnosti a kritikov.

Konferencia s názvom StartmeupHK bola zorganizovaná prostredníctvom Hongkongu. Buterin si stojí za svojím názorom, aj keď podľa neho nie je mechanizmus proof-of-stake dostatočne otestovaný. V konečnom dôsledku však môže znížiť spotrebu energie až 10 000 krát!

Buterinov pohľad na danú problematiku prichádza v správnom období. Technológia blockchainu si prešla obrovskou kritikou a to aj od niekdajších priaznivcov. Asi najväčšia kritika prišla od Elona Muska, ktorý tvrdí že automobilka Tesla už nemôže naďalej podporovať využívanie fosílnych palív cez ťažbu BTC.

Môžete si prečítať: Spôsobil Elon Musk pád Bitcoinu? Tesla pozastavuje možnosť platby v BTC!

Buterin na kritiku spoločnosti reagoval priamo na svojej webovej stránke. Podľa neho pokračujúce používanie mechanizmu proof-of-work nakoniec spôsobí jeho úpadok. Používatelia sa čoraz viac obracajú na efektívnejšie a ekologickejšie možnosti. Tento jav môže v budúcnosti spôsobiť, že Ethereum jednoducho zatieni Bitcoin a stane sa najväčším digitálnym aktívom.

 

V konečnom dôsledku je jasné, že Buterin súhlasí s kritikou pokiaľ ide o samotnú spotrebu energie. Podľa neho je potrebné prijať novšie a efektívnejšie modely.

„Riešenie na ktorom pracujeme už nie je iba hrou. Je to významná súčasť novej éry.“

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Tieto chyby vás môžu stáť majetok

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.