Podľa Barclays budú vedľajšie príjmy z Facebookcoinu do dvoch rokov až 19 mld USD

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Britská nadnárodná investičná banka Barclays vo svojej správe predpovedá, že len vedľajšie aktivity okolo plánovanej kryptomeny Facebooku môžu do roku 2021 vygenerovať zisk až 19 miliárd dolárov.  

Barclays podporuje „Facecoin”

Ross Sandler, internetový analytik spoločnosti Barclays, v pondelok oznámil klientom, že kryptomena Facebooku by mohla do roku 2021 vygenerovať až 19 miliárd dolárov len v dodatočných príjmoch.

Facebook a stablecoin

Facebook údajne pracuje na systéme stabilného coinu, aby umožnil používateľom WhatsApp-u previesť peniaze.

Viac sa dozviete tu: Všetko, čo vieme o Facebook coine – Ohrozí Bitcoin?

Sandler tiež poukázal na to, že Facebook sa snaží zaviesť vlastný platobný systém už takmer desať rokov. Hlavným problémom zrejme bolo, že spoločnosť by musela znášať prevodné náklady, čo by „negatívne ovplyvnilo ziskovosť podniku, najmä pri veľkých objemoch transakcií s nižšou hodnotou”.

Zrelý na kryptomenu

V súčasnej dobe však Facebook aj celý sektor kryptomien podstatne dozreli. Obrovské sociálne médium získalo aplikácie ako sú Instagram a WhatsApp a zároveň masívne rozšírilo svoju celkovú používateľskú základňu. Podľa Sandlera by nová kryptomena Facebooku mohla „oživiť túto obchodnú stratégiu”.

Záchrana po sérii škandálov

Facebook sa nedávno dostal pod paľbu spotrebiteľov, pretože britská politická poradenská spoločnosť Cambridge Analytica dokázala zozbierať dáta o viac ako 50 miliónoch používateľov Facebooku bez získania ich súhlasu. Podľa Sandlera by potenciálne zameranie na platobný priemysel mohlo poskytnúť Facebooku záchranné lano.

Facebook a blockchain

Podľa oficiálnej kariérnej stránky Facebooku je v súčasnej dobe otvorených 19 pozícií pre špecialistov na blockchain rôznych typov. Okrem toho, Facebook nedávno „získal” prvý blockchainový startup, firmu Chainspace.

Záver

Čo hovoríte na kryptomenu od Facebooku? Bude chcieť vyskúšať? A myslíte si, že by mohla naštartovať nový rast? Podeľte sa o svoj názor v komentároch pod článkom alebo na našej FB stránke.

Zdroj: Bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.