btc

Generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital Dan Morehead uviedol, že je aktuálna panika na trhu s kryptomenami ideálnym časom na nákup. Je presvedčený o tom, že boom okolo výpredaja na trhu už skončil.

Panika na trhu predstavuje ideálny čas na nákup

V mesačnej správe zverejnenej 14. júna sa Dan Morehead vyjadril, že najlepší čas na nákup je vtedy, keď sa trh nachádza hlboko pod trendom. Jeho tvrdenie podporil aj graf odchýlky trendu BTC. Ten ukázal, že je Bitcoin z hľadiska svojho trendu veľmi lacný. Ani v prípade medziročných výnosov sa nezdá, že by bol Bitcoin nadhodnotený.

Medziročný výnos nikdy v minulosti nešiel mimo grafu tak ako pri predchádzajúcich vrcholoch. Aktuálne sa obchoduje na úrovni 281%, čo sa zdá byť veľmi pravdepodobné vzhľadom na neustále tlačenie peňazí.“

Pokles v dôsledku troch hlavných faktorov

Morehead ďalej uviedol jeho tri tipy, o ktorých si myslí, že spôsobili korekciu BTC a celého trhu.

StormGain

Prvým faktorom boli negatívne správy zo strany Číny, ktoré sa však neudiali prvýkrát.

„Dobre, pozrime sa teda na zákaz Bitcoinu zo strany čínskej vlády. Nie je to nič nové, čo by sa v minulosti už nestalo.“

Morehead následne uviedol ďalších osem prípadov, kedy Čína v minulosti zakázala Bitcoin, alebo sa snažila potlačiť trh s kryptomenami. Taktiež sa aktuálne čínska vláda pokúša pozastaviť ťažbu Bitcoinu najmä kvôli obavám zo spotreby energie. Čína sa totiž snaží stať uhlíkovo neutrálnou krajinou.

Druhým podstatným faktorom podľa šéfa Pantera Capital bolo daňové obdobie v USA, ktoré už tradične ako každý rok výrazne ovplyvní trh.

Ako tretí faktor uviedol vplyv Elona Muska na Bitcoin, ktorý svojimi príspevkami na Twitteri doslova vyvolal vlnu hatu. 17. mája naznačil, že sa Tesla zbaví podielu BTC z dôvodu obáv o životné prostredie.

Môže Vás zaujímať: Tesla predá všetky Bitcoiny! Naznačuje Elon Musk a komunita ho poriadne hejtuje

Celkovo tak kryptomenové trhy dosiahli od polovice mája prepad o 43% z historického maxima 2,5 bilióna USD. Trhy sa však od 24. mája spamätali a momentálne konsolidujú niekde na úrovni 1,6 bilióna USD.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zareagoval na schôdzu FEDu, teraz pomaličky poklesávame

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.