microstrategy CEO nakup kryptomien na dlh

CEO spoločnosti Microstrategy Michael Saylor nedávno pridal ďalší komentár k Bitcoinu. Vyjadril svoju víziu budúcnosti, v ktorej bude mať veľké percento ľudskej populácie väčšinu úspor práve v tejto mene a budú ich nosiť so sebou zabezpečené v smartfóne. Prvú miliardu používateľov má Bitcoin dosiahnuť už o polovicu dekády v roku 2026. Povedal to v utorok v rozhovore per CNBC.

“Dočkáme sa dňa, keď bude mať 7 až 8 miliárd ľudí v telefóne životné úspory vo forme digitálneho zlata (zn. Bitcoinu).”

Jeho komentár prišiel iba deň po tom, čo ministerka financií USA Yellenová Bitcoin označila za neefektívny.

“Málokto hovorí o tom, že Bitcoin je progresívna technológia, ktorá prináša rovnosť.”

Ďalej dodal, že 12-ročná cesta Bitcoinu k biliónovej kapitalizácii bola dvakrát rýchlejšia, než cesta technologických gigantov, ako Amazon čo Google.

Môže vás zaujímať: Veľryba z roku 2010 po jedenástich rokoch prvýkrát pohla svoje Bitcoiny

Saylovora Microstrategy investuje do Bitcoinu miliardy dolárov

Saylorov optimizmus však nie je veľmi prekvapivý. Jeho firma je jeden z najväčších investorov na svete. Do Bitcoinu už vložila viac než miliardu dolárov a nedávno si požičala ešte jednu. Aktuálne má v portfóliu viac než 71 000 mincí v hodnote viac než 3,5 miliardy dolárov.

Microstrategy plánuje rekordný nákup Bitcoinov! Zadĺži sa o $900 miliónov

Verejné firmy vo veľkom nakupujú Bitcoin

Microstrategy však nie je jediná firma s miliardami v kryptomenách. Aj Elonova Tesla na začiatku februára oznámila, že do Bitcoinu investovala 1,5 miliardy dolárov. Bitcoin následne stúpol na 45 000 dolárov a neskôr pokračoval až na súčasné historické maximum na hladine 58 338 dolárov.

Analytici tento nákup vnímajú negatívne. Hlavnou kritikou Bitcoinu je totiž jeho volatilita. Večné kolísanie ceny by Tesle mohlo spraviť škrt cez rozpočet, no Elon sa zatiaľ môže usmievať. Za dva mesiace jeho Bitcoiny zdvojnásobili svoju hodnotu a Tesla na nich zarobila viac, ako na predaji elektromobilov.

Skeptici špekulujú, že prepad ceny Bitcoinu z pondelka a utorka spôsobila práve Tesla, keď predala svoju investíciu, no Dan Ives, analytik spoločnosti Wedbush Securities, očakáva presný opak. Očakáva, že automobilka ešte nakúpi a čoskoro začne prijímať platby v BTC.

Tesla zarába na Bitcoine viac, ako na predaji elektromobilov! Má obrovský zisk

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre