Viac než dosť

Možno čítate moje články a hovoríte si, že sa mi to pekne hovorí, ale realita je iná. Možno by ste radi prijali niečo z toho, o čom píšem, ale bráni vám v tom nejaká prekážka. Koľko ľudí vlastne môže byť bohatých, málo? Veď to predsa nejde, aby si všetci plnili sny. Niekto musí byť dole, hovoríte si? Omyl!

Niekedy stačí ku šťastiu málo

Niekedy stačí ku šťastiu len málo, ale bohužiaľ si to každý neuvedomí. Čo keď sa práve teraz máte úplne skvele, ale niečo vám bráni, si to všimnúť? Čo vlastne určuje, či je človek bohatý? Je to miliardové konto v banke, alebo pocit skutočného šťastia? Čo keď sa pravé bohatstvo nachádza v tých najobyčajnejších veciach, ktoré v zhone prehliadame?

Niekedy stačí ku šťastiu len veľmi málo. Finančná sloboda by nám mala umožniť prežívať práve tieto obyčajné chvíle bez toho, aby sme sa museli obávať zajtrajška. Bohatstvo je o tom, že si užijeme tie najbežnejšie maličkosti v pokoji a bez strachu o svoju budúcnosť. Niekedy človek v tom zhone zabúda, za čím sa vlastne ženie. Chce stále viac a viac, až nakoniec zistí, že všetko stratil a nemá nič.

Obdobie Vianoc

Je veľa ľudí, ktorí z nejakého dôvodu nemajú radi Vianoce. Kritizujú zhon a podráždenosť. V tomto období však máme všetci možnosť objaviť svoje detské sny. Vrátiť sa späť do doby, kedy sme ešte nevedeli, čo vieme dnes. Niekedy je to dobre, byť múdrejší a mať skúsenosti. Inokedy to najlepšie čo človek môže urobiť, je zabudnúť všetko čo vie a vyčistiť si hlavu od nezmyslov.

Ako sa hovorí, niekedy menej je viac. To isté platí o šťastí. Ľudia sa ženú za šťastím, ale nachádzajú stres a smútok. Iní žijú zo dňa na deň a ich deň je plný smiechu a radosti. Možno sa usilovne ženiete za ziskom, ale zisk vám nebude k ničomu, ak si neuvedomíte, že už dnes máte viac než dosť.

Máme viac než dosť

Až na výnimky to platí o nás všetkých. V súčasnej dobe sa máme všetci viac než dobre. Ak máte kde bývať, s kým zdieľať svoj život, keď máte čo jesť a nemusíte sa báť vyjadriť verejne svoj názor, ani vašim blízkym nehrozí bezprostredné nebezpečenstvo… Keď môžete prežívať malicherné starosti bežného dňa a pochabo sa tváriť, že máte všetko vo svojich rukách, vtedy ste bohatí.

Samozrejme sa snažíme plniť svoje sny a prekonávať prekážky, no bohatí sme už vďaka tomu, že máme tú možnosť. Že nemusíme riešiť existenčné problémy. Že môžeme svojim deťom zabezpečiť pocit bezpečia a pekné Vianoce. To všetko je veľmi cenné a ak to máte, máte viac než dosť.

Darujte

Ak súhlasíte, je na čase darovať niečo ľuďom, ktorí to šťastie momentálne nemajú. Darujte zvieratám v útulkoch alebo ľuďom v detských/stareckých domovoch. Darujte niečo prvému, koho stretnete, kto to potrebuje. To je jedno. Doprajte sami sebe ten pocit, že máte viac než dosť. Podeľte sa, buďte na strane bohatstva a bohatstvo sa vás bude držať.

Záver

Čo vlastne určuje, či ste šťastní? Môže to byť pocit, že máte viac než dosť a že ste sa s niekým podelili? Alebo že vám nič dôležité nechýba a máte to s kým zdieľať? Práve v tomto období sa môžeme ľahko vrátiť v spomienkach do svojho detstva. Skúste tam nájsť svoje pravé ja a tiež ten pocit, keď človek ešte nemusel myslieť na peniaze. Prežite jeden z tých, možno vzácnych momentov, kedy sa môžete cítiť šťastne a uvoľnene. Nie je toto bohatstvo? Peniaze to stálo, ale zasa nie až tak veľa a vy predsa máte viac než dosť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Kytka.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.