Ničie peniaze nie sú v bezpečí, varuje Peter Schiff

Ekonomika Kríza spôsobila, že peniaze nie sú v bezpečí
Kríza spôsobila, že peniaze nie sú v bezpečí. Zdroj: shutterstock.com/Jub-Job
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Uznávaný ekonóm Peter Schiff očakáva, že globálne napätie sa bude aj naďalej stupňovať, zatiaľ čo banková kríza sa má rozširovať aj do ďalších segmentov. Podľa správy News Bitcoin, Peter Schiff uviedol, že nikoho peniaze nie sú v bezpečí a žiadna banka nedokáže poskytnúť dostatočnú ochranu.

Čaká nás ešte horšia kríza?

Ak FED prestane uplatňovať reštriktívnu menovú politiku a vytlačí nové peniaze s cieľom stimulovať bankový sektor, spustí to masívnu infláciu a ekonomickú nerovnováhu spojenú s finančnou krízou. Peter Schiff už skôr v rozhovore pre Live Tradind by TraderTV Live varoval, že po bankovej kríze príde niečo omnoho horšie.

USA bude údajne čeliť dôsledkom nízkych úrokových sadzieb, ktoré sme mohli zaznamenať pred 3 rokmi. Banky si totiž naakumulovali nízko výnosné, predražené dlhodobé dlhy, štátne pokladničné šeky a hypotéky. Výsledkom má byť pokračovanie krachujúcich bánk, ktoré sa naposledy prejavilo vo First Republic.

Vývoj úrokových sadzieb v USA

Vývoj úrokových sadzieb v USA. Zdroj: Tradingeconomics

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a
najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>
náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

FED príliš zasahuje a nedá trhu vydýchnuť

Analytici sa zhodujú v tom, že krach banky First Republic spustí lavínu recesie. Tomasz Piskorski, profesor na Columbia Business School, sa domnieva, že ohrozených môže byť až ďalších 200 bánk. Peter Schiff považuje súčasnú situáciu za neudržateľnú, pričom riziko kapitulácie globálnych trhov je údajne vysoké.

Navrhuje, aby bol trh ponechaný a sám si vyriešil problémy v bankovníctve. FED okamžite upravuje úrokovú sadzbu a nenecháva robiť trh svoju prácu. Schiff toto správanie označil za „socializáciu bankového priemyslu.”

Peniaze vkladateľov na bežných účtoch údajne nie sú v bezpečí, pretože aj keď banka neskrachuje, dostane záchranné koleso v podobe inflácie. Riziko preto nespočíva v strate vkladu, ale jeho hodnoty. Schiff odporúča aby sa ľudia vyhýbali doláru a nakupovali zlato, striebro a zahraničné akcie.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

FED aj po 14-mesačnom neustálom zvyšovaní úrokových sadzieb pokračuje v navyšovaní a hodnota hlavnej úrokovej sadzby sa zvýšila z 5 % na 5,25 %. Hlavným cieľom Americkej centrálnej banky je naďalej bojovať s infláciou a potlačiť ju na dlhodobý cieľ pod 2 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk varuje pred krízou likvidity: „Vyberajte peniaze zo svojich bankových účtov”

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.