Netreba strácať nádej – Bitcoin bude pokračovať v raste – Cesta k miliónu #7

Obchodovanie Bitcoin vyrástol na 50 000 dolárov
Bitcoin vyrástol na 50 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Morrowind
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin pokračuje aj naďalej v pohybe do strany. Niekedy si pripadám, ako keď by sa aj zabudlo, že stále sme v bullish trende. Je tomu ale tak. Po ročnom raste trh potreboval veľké očistenie, ktoré prišlo 19.05.2021. Od vtedy čakáme na obnovenie bullish trendu. V dnešnom 7. update reality show si povieme niekoľko faktov o aktuálnej situácii na grafe a čo očakávam počas leta.

Rýchly update na úvod

bitcoin update hodl účtu, zdroj: https://www.cointracker.io/

bitcoin update hodl účtu, zdroj: https://www.cointracker.io/

Celkovo zainvestované: 26 700 USD

Aktuálny zisk: 19 100 USD

Stav účtu: 45 800 USD

Na Google trends môžeme sledovať posledné dni extrémny úpadok záujmu o investovanie. Môže to byť spôsobené hlavne tým, že retail si zvykol, ako všetko rástlo a prakticky každý na trhu bol ziskový. Toto veľké fomo a ošiaľ zo začiatku roka muselo byť tvrdo potrestané. Tak sa aj stalo.

Netreba však strácať nádej. V minulých bullish cykloch boli aj horšie korekcie, po ktorých sa Bitcoin nakoniec odrazil a stále hľadal nové high. Nehovoriac o tom, že táto reality show je hlavne o hľadaní dlhodobých príležitostí a investičnom systéme, kde nechcem po niekoľkých mesiacoch predávať. Preto posledný veľký prepad z mája ma nijako nezaskočil. Pokračujem ďalej vo svojej práci. Aktívne dokupujem kryptomeny a myslím dlhodobo. Žiadny iný a lepší kľúč k úspechu podľa mňa neexistuje.

Zaujímajú ťa grafy a chceš sa naučiť obchodovať? Pridaj sa do našej VIP skupiny, kde ťa naši traderi a lektori naučia obchodovať na burze. Aktuálne je VIP členstvo v 50 % zľave.

Čo bude ďalej?

Ako som spomenul vyššie, Bitcoin som nakúpil za cieľom dlhodobého obohacovania. To znamená, že zisky budem vyberať až odstupom času. Napríklad keď cena Bitcoinu bude pol milióna (čisto príklad). Nezaujíma ma, kedy tam cena bude. Môže to byť aj o 10 rokov. Možno aj o 20. Jednoducho myslím dlhodobo. Niektoré altcoiny ako BNB už držím od roku 2017. Aj napriek niekoľkým zlým obdobiam som stále verný hodler tohto coinu. Aký je výsledok? Nákup altcoinu na cene 6 USD. Teraz je cena okolo 200 USD. Celkovo to predstavuje 30-násobné zhodnotenie. Samozrejme, musel som si niekoľko rokov počkať, kým sa trh rozbehol. Prakticky celý rok 2018 a 2019 bola cena okolo 10 USD. Moja vytrvalosť mi však priniesla zisky v rádoch niekoľko tisíc EUR. A to podotýkam, že ešte ako študent som do tohto coinu neinvestoval nejak veľké peniaze. Bolo to myslím okolo 300 EUR, čo som kedysi dávno zarobil na brigáde. Teraz si za zisk môžem kúpiť auto. Oplatilo sa mi čakať?

Prečítaj si aj náš posledný diel: Bullish trend ani zdaleka ”neskončil” – Cesta k miliónu #6

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.