Bullish trend ani zdaleka “neskončil” – Cesta k miliónu #6

Obchodovanie Bitcoin mení sentiment
Bitcoin mení sentiment. Zdroj: shutterstock.com/Andrey_Popov/Morrowind
BITmarkets BITmarkets

Aktuálne máme už nie len po väčšom raste, ale konečne aj väčšej korekcii. Samozrejme mohli by sme teraz desiatky hodín diskutovať o tom, či už sme našli dno alebo nenašli. Nemyslím si ale, že by to k niečomu viedlo. V dlhodobom investovaní sa pozerá na dlhodobé ciele a aktuálny prepad treba brať ako súčasť obrovskej skladačky stovky pohybov, ktoré ešte zažijeme.

Rýchly update na úvod

Update hodl účtu, zdroj: https://www.cointracker.io/

Update hodl účtu, zdroj: https://www.cointracker.io/

Celkovo zainvestované: 25 500 USD

Aktuálny zisk: 13 600 USD

Stav účtu: 39 100 USD

Hlavne treba na úvod dodať, že aj keď možno ešte nie sme z toho najhoršieho vonku, tak väčšina nováčikov, čo sa začali zaujímať o Bitcoin od začiatku roka nič podobného nezažili. Prepad o viac ako 50 % sme na trhu nemali už viac ako rok. Bez menších pochybnosti sa dal očakávať. Dokonca ma dosť prekvapilo, že neprišiel takto veľký prepad napríklad už v januári.

To, že Bitcoin začína byť stále viac a viac vnímaný ako prirodzené aktívum značí aj to, že už málokto aktuálne si dovolí tvrdiť, že je to podvod. Dokonca niektoré štáty (Salvador) ho legalizujú ako jedno z hlavných platidiel v štáte. 

Skončil sa už bullish trend?

V celej histórii Bitcoin zažil zatiaľ iba 2 bullish cykly. Jeden z nich počas roka 2013, ďalší o 4 roky neskôr. V oboch prípadoch Bitcoin rástol viac ako jeden rok a urobil niekoľko stoviek percentné zhodnotenie. Pokiaľ by sme mohli považovať minulo mesačný prepad ako finále veľkého rastu, tak by sa jednalo o historicky najkratší a najmenej výnosnejší rastový cyklus. Samozrejme treba brať do úvahy aj tú odvrátene stranu a to je fakt, že Bitcoin už skutočne našiel svoj vrchol na 60 000 USD a vyššie sa dostane tak maximálne o ďalšie 4 roky. Po pravde poslednú dobu som sa nejak extra nezamýšľal nad tým, či už sme v bear markete, alebo iba v korekcii. Ako som hovoril v úvode, nenakúpil som Bitcoin aby som ho po mesiaci predal. Môj ciel je držať dlhodobo a nakupovať.

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.