alibaba mining platform bitcoin litecoin

Disclaimer/ Alibaba správy v tomto článku ešte oficiálne nepotvrdila

Šéf čínskej firmy Alibaba patrí medzi najzaujímavejších ľudí na svete. Po tom, čo ho ako jediného zo 42 záujemcov neprijali do miestneho fastfoodu KFC, rozbehol úspešnú multi-miliardovú spoločnosť. Kryptomeny však vždy bral s rezervou. Iba minulý mesiac naznačil, že spoločnosť s nimi začne pracovať.

Článok nájdete aj v češtine v tomto odkaze.

“Nemyslím, že sme na to úplne pripravení.” povedal Jack a zároveň dodal, že firma bude svoje zdroje sústediť na fintechové inovácie. “Bitcoin nie (je) pre mňa”

Správa, že Alibaba vytvorila mining platfomu je teda absolútna bomba. Zatiaľ však nebola oficiálne potvrdená, neberte ju ako 100%-tnú.

Alibaba je zatiaľ veľmi opatrná

Tieto super-čerstvé novinky na západe prvýkrát publikoval cnLedger a neskôr sa objavili naznačené aj v osobitnej správe od Tenchetu. Podľa nej je Alibaba so svojou novou virtuálnou P2P platformou veľmi opatrná a používatelia zatiaľ ani nemôžu vytiahnuť svoje vyťažené coiny. Na withdraw slúži prevod peňazí na bankový účet pomocou služby AliPay.

Načasovanie je naozaj skvelé. Čína totiž práve zakročila proti lokálnym krypto zmenárňam a život strpčuje aj veľkým miningovým firmám. Práve tie aj štyri mesiace po uzavretí Číny hýbu trhom s kryptomenami.

Spoločnosť Bitmain preto hľadá útočisko vo Švajčiarsku a ďalší mineri sa obzerajú po chladnej Kanade.

Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance