Nemecké burzy sa chystajú delistovať akcie Coinbasu – Vieme prečo

BITmarkets BITmarkets

Deutsche Boerse uviedla, že jediný spôsob, ako môže Coinbase pokračovať v obchodovaní, je požiadať spoločnosť o kód Legal Entity Identifier (LEI). Skupina Deutsche Boerse uviedla, že zruší kótovanie akcií spoločnosti Coinbase na svojej digitálnej burze Xetra, ako aj na Frankfurtskej burze.

Podľa agentúry Reuters Deutsche Boerse uviedla, že vyradí COIN z týchto dvoch búrz kvôli chýbajúcim referenčným údajom pre akcie. Skupina uviedla, že niekto, kto sa podieľal na kótovaní akcií COIN, použil nesprávny kód právnickej osoby (LEI). Tento kód je regulačnou požiadavkou pre všetky spoločnosti podieľajúce sa na finančných transakciách.

Obchodujete akcie COIN?

Loading ... Loading ...

Pokiaľ Coinbase alebo Deutsche Boerse nezasiahnu, akcie už nebudú kótované na burze Xetra alebo na Frankfurtskej burze cenných papierov, a to od konca obchodovania v piatok 23. apríla. Skupina dodala, že opatrenia budú pokračovať až do odvolania.

„Jediným spôsobom, ako môže Coinbase obnoviť obchodovanie, je to, že emitent požiada o LEI,” uviedla Deutsche Boerse.

Coinbase akcie zatiaľ klesajú

Coinbase sa stala prvou významnou kryptomenovou burzou, ktorá urobila priame kótovanie na burze Nasdaq. V období pred debutom akcií bola referenčná cena COIN-u stanovená na 250 dolárov, pričom cena sa po zahájení obchodovania s akciami 14. apríla vyšplhala na zhruba 430 dolárov. V čase písania hodnota COIN-u predstavuje 311 dolárov.

Coinbase COIN/USD

Coinbase COIN/USD

Platforma elektronického obchodovania spoločnosti Deutsche Boerse bola v posledných týždňoch zodpovedná za zaradenie niekoľkých produktov obchodovaných na kryptoburze alebo ETP. Minulú stredu spustila londýnska skupina ETC svoju fyzickú kryptomenu s výmennými obchodmi s Litecoinom na Xetre.

ANALÝZA – Kryptomena, ktorá o pár rokov predbehne Bitcoin, práve začína ďalší bullrun

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: ReutersTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.