XEM tokeny
XEM tokeny Zdroj: shutterstock.com/FellowNeko

Podľa spoločnosti NEM Foundation sa nedávno odcudzené NEM tokeny v hodnote 58 miliárd yenov páchateľom ešte nepodarilo zameniť na žiadnej z búrz.

Približne 500 miliónov XEM, ktoré boli ukradnuté minulý týždeň z japonskej kryptoburzy Coincheck, sa hackeri neúspešne pokúsili vymeniť za inú menu prostredníctvom šiestich búrz. Spoločnosť NEM Foundation v stredu, 31.1.2018, vo svojom vyhlásení uviedla:

“Doposiaľ žiadne množstvo z ukradnutých finančných prostriedkov nebolo úspešne zamenených na žiadnej burze. Pokiaľ sú XEM tokeny mimo verejných búrz, bude pre páchateľov vzhľadom k veľkosti obnosu veľmi zložité nájsť dostatočne likvidný trh pre výmenu.”

Pokusy o predaj prebehli na šiestich burzách

Podpredseda nadácie NEM Foundation Jeff McDonald pre agentúru Reuters povedal, že hacker alebo skupina hackerov sa zatiaľ bez výsledku snažili presunúť ukradnuté tokeny na šesť rôznych búrz za účelom ich predaja. Programátor spoločnosti NEM Europe Paul Rieger pre webový protál CoinDesk ďalej dodáva:

“Zaznamenali sme 11 transakcii po 100 XEM z účtu hackera, na rôzne ďalšie účty. Z nich sa následne pokúšali previesť tokeny na burzy.”

Reiger už predtým uviedol, že jeho skupina momentálne intenzívne pracuje na identifikovaní účtov, na ktorých sú ukradnuté XEM tokeny. Tím zároveň pomohol vytvoriť systém na automatické označenie všetkých ukradnutých XEM. Taktiež monitorujú aj účty, na ktorých sa mena objavila.

Špekulácie z Japonska

Japonská spravodajská agentúra oznámila v stredu, že odcudzené XEM tokeny boli v priebehu piatich dní (26. január až 30. január) poslané na 20 rôznych účtov. Agentúra uviedla, že oddelenie metropolitnej polície vyšetruje tieto prevody ako možný pokus o spomalenie vyšetrovania. Odkiaľ ma túto informáciu nie je jasné, nakoľko spoločnosť NEM Foundation odmietla potvrdiť jej pravdivosť.

NEM Foundation hľadá stopy

Nadácia NEM vo svojom vyhlásení uviedla, že pre hackerov bude príliš náročné zameniť väčšinu z ukradnutých XEM tokenov. Bez ohľadu na to, však budú programátori a vývojári spoločnosti naďalej sledovať účty s cieľom priniesť nové svetlo do celého prípadu.
Hoci správy o krádeži mali za následok len krátkodobý výkyv ceny XEM, správy o tom, že Coincheck bude odškodňovať svojich klientov za ukradnuté tokeny vyhnala cenu tejto kryptomeny na 1,22 USD za jeden XEM. Postupne však mena oslabovala a v čase písania článku sa pohybuje okolo 0.38 USD.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance