[NÁZOR] Presne takto si predstavujem pomalé stúpanie na ATH

0

Bitcoin na konci roka 2017 spravil nečakané a v priebehu niekoľkých dní sa posunul na rekordné hodnoty. Ani o cca dva roky neskôr na tom nie sme lepšie, ako vtedy. Teda… aspoň z hľadiska ceny. Rok 2019 sa zatiaľ nesie v znamení obozretného rastu.

I keď je prakticky nemožné odhadovať nejakú fundamentálnu hodnotu Bitcoinu, čísla, ktoré dnes vidíme na burzách, by mohli sedieť. BTC ekonomika stále rastie a Bitcoin sa reálne používa na transakcie. Spamu je v sieti minimum, poplatky sú takmer nulové a vyššiu záťaž v budúcnosti pravdepodobne zvládnu 2nd-layer siete ako Lightning Network. Instantné transakcie, prakticky bez poplatku – to otvára možností, ktoré nezvládajú ani dnešné bankové systémy.

A presne to je ten prísľub Bitcoinu. Nekontrolovaná a neriadená ekonomika. Bitcoin sa na internete používa stále viac. Možno sa to nezdá, no je to tak.

A čo Bakkt?

No, a možno tak trochu zabúdame na Bakkt. Už sú to dva týždne od otvorenia tejto burzy a už si môžeme poobzerať graf a nejaké čísla. Je ale otázkou, čo znamenajú. V prvých hláseniach volume sa vytiahlo nejaké malé nedôležité číslo.

V čase písania tohto článku sa mi na stránke theice.com ukazuje číslo 66

bakkt volume

Podľa mňa ide o počet objednávok, ktoré sa urobili za posledných 24 hodín. ICE nám žiadne volume neukazuje.

Takže, si nie som istý, nakoľko boli správy o neúspechu Bakktu prehnané.

Bitcoin Futures sú kryté skutočnými BTC. Veľkosti objednávok teda reprezentujú objemy Bitcoinov, ktoré Bakkt musí mať vo svojich peňaženkách.

Momentálne nie je známa žiadna adresa peňaženky, ani skutočné objemy (v Bitcoinoch) na burze.

Ako by mala vyzerať cesta na ATH?

Keď sme sa na ATH šplhali prvýkrát, vytvárala sa na trhu veľká bublina. Tentokrát ideme pomaly a každý nárast ceny si musíme zaslúžiť. Cena by mala odrážať skutočnú hodnotu Bitcoinu, alebo akejkoľvek inej kryptomeny.

Je pravdepodobné, že cena Bitcoinu už čoskoro začne zase rásť. Najprv pomaly, potom možno trochu rýchlejšie. Z histórie vieme, že zimné obdobie je pre kryptomeny zaujímavé. Čakajme teda zvýšenú volatilitu a možno sa dočkáme aj  nového ATH.

I keď, možno až v apríli pred halvingom.

Ak chcete vedieť, ako sú na tom altcoiny, pozrite si dnešný LIVE Trading:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre