Nákupné objemy cez PayPal naznačujú, akým smerom bude pokračovať cena Bitcoinu

0

Denný objem kryptomien platobného gigantu PayPal vzrástol na rekordné maximá nad 240 miliónov dolárov. Globálny poskytovateľ platieb tak zdvojnásobil svoj doterajší rekordný objem kryptomien.

Podľa agregátora dát na kryptomeny Nomics, včerajšie obchodovanie zatienilo doterajší rekordný objem PayPalu vo výške 129 miliónov dolárov zaznamenaný 6. januára. Od 1. januára sa denný objem zvýšil o 950%.

S nárastom objemu PayPalu, sa zdá, že americká platobná spoločnosť získava na popularite medzi maloobchodníkmi. Alex Saunders z Nuggets News tvrdí, že nárast objemu PayPalu je pravdepodobným znakom rastúceho prijatia medzi maloobchodníkmi:

Čítajte tiež – Analýza BTC, XMR, BNB, UNI, COMP – rast pokračuje a toto bude ďalší target

Predstavujú PayPal objemy nákupy alebo predaje?

Mnohí v kryptokomunite chvália vstup spoločnosti PayPal do kryptomien za to, že privádza nových používateľov k digitálnym aktívam. Iní kritizovali PayPal za vytvorenie „bránenej“ krypto komunity, ktorá nepodporuje funkčnosť výberu. Používateľ Twitteru Toomas Zobel špekuluje, že nárast objemu bol výsledkom kapitulácie maloobchodu:

„Existuje spôsob, ako zistiť, či išlo o objem nákupu alebo predaja? Na tomto obrovskom neporiadku to môžu byť len maloobchodní predajcovia, ktorí skôr kapitulujú, ako vytvárajú nákupný tlak.“

Diskusie o tom, či je objemový míľnik PayPalu vzostupný alebo medvedí, prichádzajú krátko po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Nexo Antoni Trenchev špekuloval o nedávnom prepade bitcoinu z úrovní presahujúcich 40,000 dolárov.

Ku krypto službám PayPal sa pristupuje prostredníctvom burzy ItBit od spoločnosti Paxos. Spoločnosť PayPal zvolila ItBit pri riešení krypto transakcií pri spustení služieb obchodovania s digitálnymi aktívami v priebehu októbra 2020.

Očakáva sa, že PayPal ponúkne služby kryptomien svojim 26 miliónom obchodníkom v nasledujúcich mesiacoch, čo pravdepodobne spôsobí ďalší dopyt po krypto službách spoločnosti.

TOP kryptomenové peňaženky pre Bitcoin – Vyberte si tú najlepšiu pre vás

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre