[UPDATE BTC/USD] Lokálna rezistencia prekonaná – konečne nejaký pohyb!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Update 8.7. 6:30 – Nič nie je krajšie, ako ranný pohľad na zelený trh. Prekonanie rezistencie na 6680 $ (viď nižšie) spôsobilo menšiu pumpu, ktorá nás vyniesla až nad hladinu 6800 $. Dosiahneme predikovaných 7000 $?

Na tomto príklade som chcel ukázať, ako používať naše analýzy. Vždy existujú dva scenáre, po potvrdení jedného z nich je však ďalší vývoj viac-menej jasný. Na Trading11 sa snažíme pokryť všetky možnosti a je iba na vašej šikovnosti, či to dokážete využiť.

Signály sú skvelé na PR, ale ťažko sa podľa nich reálne obchoduje. Vezmite zodpovednosť za vaše obchody do vlastných rúk a uvidíte, ako vám portfólio začne rásť. S pomocou našich traderov sa vám aj v bear markete začne dariť.


Pôvodný text:

7.7. 21:30 – Na záver tohto dňa som sa rozhodol, že napíšem krátky komentár k situácii, ktorá momentálne panuje na trhu s kryptomenami. Celý deň sme sa prakticky nepohli. Bitcoin tri dni konsoliduje v úzkom kanále medzi supportom na 6600 $ a rezistenciou na 6700 $. Ethereum prakticky stojí na 470 $, XRP na 0,47 $, Bcash na 730 $…

Tak čo sa deje? To všetci pozerajú na futbal? Asi nie. Dnes boli zobchodované kryptomeny s celkovou hodnotou presahujúcou jedenásť miliárd dolárov. Na BitMexe bez poplatkov ďalších 1,3 miliardy. Aj tieto čísla sú však väčšinou oveľa vyššie.

Dôvod tohto ticha nie je známy, jedno je však isté. Je to ticho pred búrkou. Poďme sa pozrieť, čo nám hovorí technická analýza.

Technická analýza BTC/USD

Tento graf je zo včerajšej analýzy Bitcoinu, ktorú sme publikovali na našom obchodnom webe. Denne tam analyzujeme viac než desať altcoinov, Bitcoin, ICO projekty a začíname aj s akciami a komoditami. Zajtra sa chystáme na zlato!

bitcoin analyza

Ako vždy, existujú dva možné scenáre. Po dosiahnutí kľúčovej technickej úrovne potom dané aktívum nasleduje jednu z dvoch variant a vy tak viete, ako reagovať. Nálada na trhu je stále negatívna. Krypto-medveď má svoje pazúry hlboko v trhu a iba ťažko sa dostaneme na vyššie hodnoty. Bitcoin posledný týždeň vďaka sérii malých púmp vytvoril stúpajúci obchodný kanál, z ktorého sme včera vypadli.

Väčšina obchodníkov sa zhoduje, že je čas na ďalší pokles a otestovanie hladiny
6000 $. Na druhej strane, po vystúpení z kanálu nasledoval rast čo naznačuje, že Bitcoin ešte nepovedal posledné slovo. Práve preto náš trader na Trading11 hrubou vyznačil scenár, podľa ktorého dôjde na otestovanie okrúhleho čísla 7000 $, kde sa nachádza silná psychologická rezistencia.

Signál na nákup nám dá prekročenie hladiny 6680 $. Ak klesneme pod 6600 $, pravdepodobnosť že sa tak stane, sa výrazne zníži.

Pokiaľ máte záujem o viac takýchto analýz, môžeme si kúpiť členstvo na Trading11. Stojí 10 eur a vydrží 30 dní. Návod nájdete tu.

P.S. Nižšiu aktivitu sme zaznamenali aj na Kryptomagazine. Už dlho sme nevideli tak nízke čísla. Nuž čo, uhorková sezóna začína.