ICO Blockcloud (BLOC) – Budúci základ internetu vecí

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Internet vecí je pojem, ktorý premení to, ako budú naše životy v budúcnosti vyzerať. Koncept internetu vecí sa samozrejme stretáva s rôznymi problémami. Blockcloud chce tieto problémy odstrániť a umožniť tak plný rozkvet tejto novej éry. 

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 len za 10 eur mesačne

Blockcloud je ďalším z rady veľmi nádejných DAG projektov (Perlin, Hedera). Cieľom BLOC je vytvoriť kvalitnú podkladovú infraštruktúru pre budúci internet vecí. Ten momentálne bojuje s problémami ako je bezpečie a spôsob rýchlej komunikácie prístrojov. Internet vecí musí mať veľmi vysoké bezpečnostné štandardy, pretože naozaj nechcete, aby vám niekto napríklad hackol auto či inteligentný dom.

Blockcloud v sebe kombinuje architektúru pre internet vecí nazvanú SCN (Service centric networking) a upravenú verziu DAG, ktorá sa nazýva Compacted Directed Acyclic Graph. Prepojenie týchto dvoch technológií má zaistiť bezpečnú sieť pre budúce inteligentné prístroje. Prvý testnet má byť spustený až v polovici budúceho roku, takže na finálny produkt tohto ICO si ešte nejakú dobu budeme musieť počkať.

V oblasti zabezpečenia internetu vecí má samozrejme projekt už veľkú konkurenciu napríklad v IOTE, ktorá sa už roky venuje tejto technológii.

Základné údaje:

  • Upravená DAG architektúra – Compacted Directed Acyclic Graph
  • Service Centric Networking
  • Podpora internetu vecí
  • Podpora už existujúcej spoločnosti Oudmon
  • Rozsiahli tím
  • Ešte dlhá doba vývoje

Kompletnú analýzu ICO Blockcloud (BLOC) nájdete na Trading11

Oficiálny web: https://www.block-cloud.io/

Ak sa chcete dozvedieť viac zo sveta krypta pozrite si naše najnovšie video:

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Kracik.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.