Centrálna banka Ruska
Centrálna banka Ruska. Zdroj: shutterstock.com/HANK50

Sber, najväčšia ruská banka, má zjavne problémy so získaním regulačného súhlasu pre svoju platformu pre vydávanie digitálnych aktív, pretože spoločnosť stále odďaľuje registračné plány.

Generálny riaditeľ Sber Herman Gref v utorok oznámil, že banka teraz očakáva, že jej platforma pre vydávanie digitálnych aktív bude zaregistrovaná v Bank of Russia do konca roku 2021, uviedla miestna tlačová agentúra Prime.

„Sme v neustálom kontakte s centrálnou bankou a diskutujeme o rôznych otázkach. Naozaj chceme veriť, že platforma bude zaregistrovaná do konca tohto roka,“ povedal Gref.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo len nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>> zľavový odkaz <<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež: Binance pripravila veľkú zľavu pre traderov: Obchodovanie do konca februára skoro zadarmo!

Nové komentáre prichádzajú takmer rok po tom, čo Sber pôvodne podal žiadosť na Bank of Russia o spustení blockchainovej platformy pre svoj stablecoin Sbercoin v januári 2021. V tom čase riaditeľ transakcií Sber Sergey Popov povedal, že registračná procedúra obvykle už netrvá viac ako 45 dní. Banka ako taká očakávala spustenie svojej platformy a stablecoinu do jari 2021.

Banka hovorí, že kryptomeny nesú veľké riziká

Oneskorené plány banky Sber sotva prekvapí, pretože ruská centrálna banka zaujala tvrdý postoj ku kryptomenám a niektorým veľkým bankám dokonca zakázala ponúkať krypto investičné služby. Banka uviedla, že takéto služby „nezodpovedajú záujmom investorov a nesú veľké riziká“.

Medzitým sa guvernérka Bank of Russia Elvira Nabiullina domnieva, že nástroje, ako sú digitálne meny centrálnej banky, by mali vládam slúžiť ako dobrá možnosť, ako nahradiť decentralizované kryptomeny.

Mohlo by ťa zaujímať: Ďalší Black Friday na trhu s kryptomenami – môže za to americký FED?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre