Nádej decentralizovaných búrz ide do betatestu – Bude Nash spasiteľom Dexov?

Novinky
Burza
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Projekt Nash bol pôvodne známy ako Neon Exchange. Po nedávnom rebrandingu spoločnosti sa blíži veľký míľnik. Nash ide do betatestovania a môže to znamenať veľký rozruch na poli decentralizovaných búrz.

Čo je to Nash?

Nash je očakávaná, decentralizovaná burza, ktorá má byť tzv. game changer. Decentralizované burzy majú totiž zásadné výhody oproti tým centralizovaným. Za klady sa primárne uvádzajú podstatne vyššia bezpečnosť a vznik férovejšieho prostredia pre traderov. Pre kryptofanúšikov to je potom primárne možnosť obchodovať priamo z peňaženiek.

Viac o BTC Futures – Futures na CME tvorí tretinu celkového volume 

To v podstate znamená, že tretia strana nemá jednoduchý prístup k financiám používateľa. Kým v rámci centralizovanej burzy musíte najprv nahrávať kryptomeny na účty súkromných majiteľov, tak u decentralizovaných búrz je možnosť obchodovať priamo z peňaženiek. U limit orderov potom prechádzajú financie do smart kontraktov, ktoré musia mať jasne určené pravidlá a dá sa jednoducho overiť ich bezpečnosť.

Prečo má byť Nash gamechanger

Priestor decentralizovaných búrz je stále pomerne “punkové” odvetvia. Dexy, ako sa hovorí decentralizovaným burzám, sú väčšinou ťažkopádne, pomalé a všeobecne si pri práci s nimi občas vytrháte pár vlasov. Tvorcovia Nasha sa snažia vytvoriť prvý Dex, ktorý bude nielen pekný, ale tiež dobre funkčný.

Informácie o trhu ICO – ICO projekty v prvom tohtoročnom štvrťroku vybrali 58-krát menej ako v 1. štvrťroku 2018

Práve preto vyvinuli tvorcovia aj rozšírenie pre prehliadače, ktoré významne uľahčí prístup na burzu. Ďalším krokom, ktorým Nash strčí aj centralizované burzy do vrecka, je regulácia. A Nash si na tom dal naozaj veľmi dobre záležať. Jeho natívny token je podľa európskych práv braný a regulovaný ako cenný papier. To je úplná rarita. Aj u samotnej burzy sa vývojári snažia zaisti fungovanie podľa platnej legislatívy.

A tieto snahy nevyšli naprázdno. Nash totiž ako prvý Dex bude disponovať obchodmi s fiat menami. Práve vďaka ústretovému postupu smerom k európskym regulátorom je Nash prístupný aj pre bankový sektor. Tu samotná burza ale nekončí, pretože buduje aj infraštruktúru na zapojenie retail obchodníkov. Prostredníctvom Nash tak budú môcť obchodníci prijímať platby v kryptomenách, kde prebehne obchod za fiat. To je ďalšia dobrá správa pre prijímanie kryptomien.

Dexy budú dôležité

Po prvotných neúspechoch medzi Dexmi sa zdalo, že toto odvetvie pomaly ustupuje. Avšak ako Binance, tak Bitfinex budujú svoje vlastné Dexy. Tu môžu panovať pochybnosti o tom, na koľko budú tieto burzy naozaj decentralizované. Mnoho očí sa tak upiera na projekt Nash. Ten sa okrem iného teší aj obrovského záujmu vývojárov z City of Zion, čo je komunita programátorov okolo ekosystému NEO.

Nash teraz vstupuje do betatestu, pretože vývojári projektu vždy tvrdili, že je lepšie dlhšie testovať ako dodať nedokonalý produkt. Nash token  bude tiež vyplácať dividendy držiteľom tokenu a to z poplatkov na burze. Či bude Nash takým úspechom, aký sa od neho očakáva, uvidíme až v nasledujúcich mesiacoch.

Čo čítať ďalej?

Koniec internetu tak, ako ho poznáme – EÚ schválila článok 13

Zdroj:
https://medium.com/

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil KracikA.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

 

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.