Na výstavbu vodíkových čerpacích staníc poputujú milióny eur

  • Oprávnenými žiadateľmi môžu byť fyzické alebo právnické osoby.
  • Územie oprávnené pre túto výzvu zahŕňa mestské uzly a oblasti pozdĺž hlavnej siete TEN-T.
Ekonomika Na výstavbu vodíkových čerpacích staníc poputujú milióny eur
Na výstavbu vodíkových čerpacích staníc poputujú milióny eur. Zdroj: Shutterstock.com/Literator
BITmarkets BITmarkets

Popri Slovenských cestách pribudnú verejne prístupné vodíkové čerpacie stanice. Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) vyhlásilo výzvu na podporu budovania pilotnej vodíkovej infraštruktúry pre cestnú dopravu.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Táto iniciatíva, v rámci Komponentu 3 – Udržateľná doprava Plánu obnovy a odolnosti SR, má za cieľ rozšíriť verejne prístupné vodíkové čerpacie stanice popri cestných infraštruktúrach na Slovensku.

Udržateľná doprava

„Podpora budovania vodíkovej infraštruktúry je kľúčovým krokom k udržateľnej budúcnosti dopravy na Slovensku. Táto iniciatíva nielenže prispieva k znižovaniu emisií skleníkových plynov, ale zároveň posilňuje našu energetickú nezávislosť a inovačný potenciál. Verím, že aj investície do vodíkových technológií prinesú dlhodobé výhody pre našu ekonomiku a životné prostredie,” uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková.

Celkový objem vyčlenených financií na podporu vodíkových čerpacích staníc je 3 milióny eur bez DPH, pričom financovanie môže pokryť až 50 % z limitu oprávnených nákladov na jednu čerpaciu stanicu.

Oprávnenými žiadateľmi môžu byť fyzické alebo právnické osoby, zapísané v Obchodnom registri SR alebo podnikajúce na základe živnostenského či iného oprávnenia podľa osobitných predpisov.

Územie oprávnené pre túto výzvu zahŕňa mestské uzly a oblasti pozdĺž hlavnej siete TEN-T. Výzva bude otvorená do vyčerpania alokovaných prostriedkov, najneskôr však do 31. októbra 2024 alebo do rozhodnutia vykonávateľa.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: SITATAGY: