Na Slovensku vyrastie nová výrobná hala. Prácu v nej nájde množstvo ľudí

  • V Kysuckom Novom Meste vyrastie nová výrobná hala.
  • Investícia prinesie desiatky nových pracovných miest.
Novinky Investícia do novej výrobnej haly vytvorí na Slovensku pracovné miesta
Investícia do novej výrobnej haly vytvorí na Slovensku pracovné miesta. Zdroj: shutterstock.com/Vladimir Nenezic
BITmarkets BITmarkets

Viac ako päť miliónov eur plánuje investovať spoločnosť INO-HUB Energy do výstavby novej prevádzky na výrobu priemyselných prietokových batérií v Kysuckom Novom Meste. Zámer firma predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Investor svoj projekt lokalizoval do súčasnej priemyselnej zóny v Kysuckom Novom Meste.

Batérie na báze prietokovej technológie sú určené pre koncových užívateľov ako náhradné zdroje elektrickej energie v prípade výpadku distribučnej siete. Projekt je postavený na čo najnižšej závislosti od konvenčných zdrojov energií a pri svojej prevádzke bude využívať aj obnoviteľné zdroje energií,” uvádza firma v zámere.

Investícia sa plánuje v areáli s plochou približne 9 500 metrov štvorcových, pričom samotná výrobno-skladová hala zaberie zhruba tretinu. Neoddeliteľnou súčasťou projektu je jeho vedecko-výskumná časť. „Tá je zameraná na testovanie jednotlivých komponentov kontajnerových úložísk s cieľom vyvíjania účinnejších a efektívnejších výsledných produktov. Z tohto pohľadu má projekt vysokú pridanú hodnotu v porovnaní so štandardným výrobným procesom,” dodáva investor.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Investícia vytvorí 90 nových pracovných miest

V novom závode by malo nájsť uplatnenie 90 zamestnancov v troch pracovných zmenách, pričom viac ako 50 ľudí bude pracovať na robotníckych pozíciách. Investor odhadol investičné náklady na vybudovanie prevádzky na 5,5 milióna eur, pričom so samotnou výstavbou chce začať v prvom kvartáli budúceho roka.