Vodafone NFT
Vodafone NFT, zdroj: www.shutterstock.com/rafapress

Historicky prvá, 15 znakov dlhá SMS bude vystavená na predaj a finálna suma, ktorú zaň gigant Vodafone dostane, pôjde na pomoc utečencom po celom svete.

Prvá SMS bude vo forme NFT

Vodafone, druhý najväčší mobilný operátor na svete, plánuje dražiť historicky prvú SMS-ku vo forme nezameniteľného tokenu (NFT) už 21. decembra. Správa, v ktorej bolo napísané „Merry Christmas”, bola odoslaná pred 29 rokmi práve vďaka Vodafone. Stalo sa tak 3. decembra 1992. Odvtedy sa ich už muselo poslať vcelku dosť.

Historický prvá SMS s 15. symbolmi bude vydražená ako NFT v jednorazovom predaji, ktorý sa uskutoční v aukčnom dome Aguttes vo Francúzsku.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Vodafone sľubuje pomoc tým, ktorí to potrebujú

Predaj sa uskutoční utorok 21. decembra prostredníctvom online aukcie, v ktorej si môžu účastníci vybojovať svoju výhru tým, kto dá najvyššiu ponuku v ETH. Víťaz bude vlastniť komunikačný protokol, ktorý bol použitý na prenos prvej SMS na svete.

Vedenie tvrdí, že po úspešnej dražbe prvej správy vo forme NFT má Vodafone v úmysle presmerovať všetky zisky najvyšším predstaviteľom OSN, ktorý sa zaoberajú problémami s utečencami. Veria, že takýmto skutkom aspoň čiastočne pomôžu násilne vyhostením ľuďom.

Čítaj ďalej: Nový prieskum odhaľuje, že 83 % mileniálnych milionárov teraz vlastní kryptomeny