Anubis microsoft windows malware hack

Microsoft Security Intelligence vo svojom Tweete varovala pred novým malvérom, ktorý môže byť nebezpečný predovšetkým pre používateľov kryptomien. Softvér známy ako Anubis infikuje zariadenia s Windowsom a kradne prístupové údaje a privátne kľúče k peňaženkám. Úspešná krádež okamžite skončí vybielením celého účtu.

Tento malvér bol prvýkrát spozorovaný na darkwebe v júli. Predával sa pod názvom Loki a z neho vznikol spomínaný fork Anubis. Podľa analýzy MSI je už plne rozdistribuovaný po internete. Okrem kryptomenových peňaženiek samozrejme kradne aj prístupové údaje k ďalším internetovým účtom či platobné údaje ku kreditným a debetným kartám. Pod rovnakým menom je známa aj verzia, ktorá napadá smartfóny s operačným systémom Android.

Anubis je momentálne pod kontrolou a vypustený bol iba v obmedzenej miere na zopár infikovaných URL adresách a C2 serveroch. Hackeri zatiaľ iba testujú teritórium. Jeho ďalšie rozšírenie v nasledujúcich mesiacoch je však veľmi pravdepodobné.

Ako sa brániť  pred Anubis malvérom?

MSI bude naďalej monitorovať túto hrozbu a informovať v prípade, že sa situácia zhorší. Experti na bezpečnosť zdôraznili, že jediným spôsobom ako sa brániť je neklikať na podozrivé e-maily a nesťahovať prílohy. DOdržiavajte teda základné pravidlá bezpečnosti na internete a mali by ste byť v bezpečí.

Ak chcete vedieť viac o bezpečnosti, prečítajte si naše bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien:

Bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance