[Mega-HACK] Trištvrte miliardy e-mailov a hesiel uniklo na internet! – Zasiahnutý je aj kryptomaklér Coinmama

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pred niekoľkými chvíľami sme boli informovaní o obrovskom hacku, ktorý zasiahol 24 spoločností. Počas tohto hacku sa útočníkom podarilo získať neuveriteľných 747 miliónov záznamov o používateľských účtoch týchto spoločností. Použitá bola neznáma technika útoku a všetky záznamy (e-mailové adresy, zahashované heslá…) sú na predaj na darknete. Link na ne pochopiteľne nebudeme zverejňovať.

Zasiahnuté boli aj kryptomeny

Obeťami hacku sa bohužiaľ stalo aj 450 000 zákazníkov kryptomakléra Coinmama. Tesne po zverejnení záznamov však spoločnosť varovala svojich používateľov.

Dôležité: Maklér Coinmama bol hacknutý, čo zasiahlo 450 000 užívateľov. Ak sa vás to týka, nezabudnite si zmeniť heslo k účtu.

Žiadne kryptomeny zatiaľ neboli ukradnuté

Na druhej strane je potešiteľné, že počas tohto útoku neboli odcudzené žiadne kryptomeny. Na darknet sa dostali „iba” e-mailové adresy a zašifrované heslá ľudí, ktorí sa u makléra zaregistrovali pred aprílom 2017. Momentálne nie je jasné, akú slabinu v systéme hackeri využili.

Napriek tomu by sme mali zostať ostražití a dávať si pozor na naše heslá. Pomôcť vám v tom môžu naše bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien.

Bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.