Zákazníci hromžia. Nová cena Big Macu z McDonald’s ich šokovala

  • Zákazníci hromžia nad cenovkou menu v populárnom fast foode.
  • McDonald's sa bráni a tvrdí, že 18 dolárov za Big Mac nebude štandardom.
Novinky McDonald's šokoval zákazníkov cenou za Big Mac menu
McDonald's šokoval zákazníkov cenou za Big Mac menu. Zdroj: shutterstock.com/KULLAPONG PARCHERAT/SFIO CRACHO
BITmarkets BITmarkets

Predstavte si, že zastavíte na diaľničnom odpočívadle. Chcete si pochutnať na rýchlom a lacnom jedle, a zrazu vás zarazí cena: Big Mac combo za 18 dolárov. Táto cenovka, ktorá sa objavila v jednej z pobočiek McDonald’s, vyvolala medzi zákazníkmi totálny šok.

Fast food, ktorý sa dlhé roky spája s chutným a najmä lacným jedlom, zákazníkov poriadne prekvapil. O téme informoval portál Dailybeast.

Zaplatili by ste 18 dolárov za Big Mac menu?

Loading ... Loading ...

Mnohí zákazníci sa pýtajú, ako sa mohol McDonald’s, symbol cenovo dostupného rýchleho občerstvenia, stať luxusom? Prečo sú ceny zrazu tak extrémne vysoké? Ak chcete vedieť, čo na to vraví samotný McDonald’s, pokračujte v čítaní.

Big Mac za 18 dolárov

Všetko začalo, keď sa na Twitteri objavila fotografia menu v jednej z reštaurácií fast foodu McDonald’s, na odpočívadle v Connecticute.

Cenový šok

Big Mac combo s hranolkami a nápojom stálo v tomto fast foode 17,59 dolára.

 

Táto cena šokovala všetkých, ktorí si pamätajú časy, keď bol Big Mac symbolom lacného a rýchleho jedla​, ako informuje Mashed.

McDonald’s tvrdí, že ide o výnimku

Prezident McDonald’s USA, Joe Erlinger, v otvorenom liste obhajoval spoločnosť a tvrdil, že takto vysoká cena je skôr výnimkou než pravidlom.

Regionálne rozdiely

Erlinger zdôraznil, že priemerná cena Big Macu v USA sa od roku 2019 zvýšila len o 21%, čo znamená, že stúpla z 4,39 dolára na 5,29 dolára. Tvrdil, že väčšina franšízových prevádzok si ceny určuje samostatne, čo môže viesť k veľkým regionálnym rozdielom​.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: DailybeastTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.