bitcoin private proof of key

3. január 2020 je niečím špeciálny. Dnes je totiž druhé výročie Proof-of-Keys dňa. Táto udalosť vznikla minulý rok a vymyslel ju skorý BTC investor Trace Mayer. Pred rokom spôsobil poriadny odtok coinov zo zmenární, keďže vaše coiny na burze vlastne tak úplne nevlastníte. Nemáte od nich kľúče? Nie sú to vaše kryptomeny!

Dnes si zároveň pripomíname 11. výročie vyťaženia Bitcoin Genesis bloku.

V roku 2019 významne vzrástol počet Bitcoinov, ktoré sú uložené na zmenárňach. 6,7% celkového množstva si našlo domov práve tam. Ak aj vy máte vaše kryptomeny uložené na burze, vystavujete sa poriadnemu riziku. Kryptomenové burzy nie sú regulované. Väčšinou nemajú poistené zdroje svojich klientov a bezpečnosť tiež často pokuľháva. Najväčšia kryptoburza súčasnosti – Binance – bola v roku 2019 terčom minimálne dvoch úspešných útokov hackerov!

Presuňte si coiny do vašej peňaženky

Práve preto by ste vaše coiny mali uložiť na bezpečnú peňaženku, ku ktorej máte prístup iba vy a iba vy vlastníte všetky privátne kľúče. Nepoužívajte rôzne internetové walletky. Najlepšia je, ako inak, papierová peňaženka.

Ak sa vám nechce ukladať vaše kryptomeny na papier a chcete niečo, s čím by sa dalo lepšie pracovať odporúčame investovať do hardwarovej peňaženky. Tento český vynález by mal vlastniť každý správny fanúšik kryptomien. Hardwarová peňaženka je v súčasnosti najjednoduchší a zároveň aj najbezpečnejší spôsob, ako uchovávať kryptomeny.

Ak nechcete platiť, vybrať si môžete z množstva kvalitných softwarových peňaženiek, ktoré uchovávajú coiny priamo vo vašom počítači.

Čo čítať ďalej?

[NÁVOD] Trezor T setup – Ako aktivovať váš nový Trezor T

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance