Mastercard oficiálne končí spoluprácu s burzou Binance

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Mastercard končí s Binance
Mastercard končí s Binance. Zdroj: shutterstock.com/Furkan Cubuk/Primakov

Spoločnosť Mastercard sa rozhodla ukončiť spoluprácu s najväčšou kryptomenovou burzou na svete, Binance. Toto rozhodnutie priamo ovplyvní všetky štyri spoločné programy kryptomenových kariet v Argentíne, Bahrajne, Brazílii a Kolumbii počnúc 22. septembrom, uvádza správa News Bitcoin.

Koniec kryptomenových kariet v Latinskej Amerike a Strednom východe

Hovorca Mastercard odmietol presnejšie uviesť, prečo sa platobný gigant uchýlil k tomuto kroku. Faktom však je, že Binance Card už nebude dostupná pre používateľov v Latinskej Amerike a na Strednom východe, uviedla podpora burzy na sociálnej sieti X vo svojom statuse.

Karty používali milióny klientov na zaplatenie bežných výdavkov, ale v tomto prípade sú karty financované kryptomenovými aktívami. Burza ale uviedla, že to ovplyvní iba 1 % používateľov. Používatelia majú údajne dostatok času na to, aby sa na túto zmenu pripravili, keďže karty budú funkčné do 21. septembra 2023. Nemá to však vplyv na žiadny iný program kryptomenových kariet.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance pozastavuje SEPA prevody v eurách

Táto správa prichádza uprostred obdobia, keď Binance stratila platobného sprostredkovateľa Paysafe. Burza z tohto dôvodu plánuje dočasne zastaviť výbery a vklady eur prostredníctvom SEPA, ako sme informovali už skôr. Kryptomenový gigant navyše nezverejnil časový rámec na obnovenie SEPA prevodov. Vieme iba, že budú pokračovať do 25. septembra 2023.

Binance navyše vedie súdny spor s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). SEC vzniesla 13 obvinení proti subjektom kryptomenovej burzy a ich zakladateľovi Changpeng Zhaovi. Dôvodom je údajne prevádzkovanie neregistrovaných búrz a skresľovanie obchodných kontrol.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Binance pevne drží prvé miesto

Burza Binance je dodnes najväčšou kryptomenovou spoločnosťou a obchodnou platformou. Podľa rebríčka CoinMarketCap v čase písania článku dosahuje denný objem obchodovania na úrovni 2 miliardy dolárov. Burzu za posledný týždeň navštívilo až 10,7 miliónov ľudí a poskytuje jednoznačne najvyššiu likviditu.

Riaditeľ burzy Changpeng Zhao dokonca nedávno informoval o tom, že burza dosiahla 150 miliónov registrovaných používateľov. Oproti minulému roku to je nárast o 30 miliónov, čo jasne ukazuje, že ľudia dôverujú burze aj napriek turbulentnému obdobiu a pokračujúcemu súdnemu sporu.

Mohlo by ťa zaujímať: Záhada sťahovania Binance z krajín Európskej únie vyriešená. Toto je dôvod