Ľudia žijúci vo Švajčiarsku zbystrite pozornosť! – Bankový gigant BBVA umožní obchodovanie a držanie Bitcoinu

Ekonomika Bitcoin masívne rastie
Bitcoin masívne rastie. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski
BITmarkets BITmarkets

Jedna z najväčších európskych bánk BBVA oznámila, že umožní klientom žijúcim vo Švajčiarsku obchodovať s Bitcoinom. V ponuke banky je uvedená aj úschova tejto kryptomeny. Švajčiarska banka však nebude klientom poskytovať žiadne poradenské služby v oblasti investícií do kryptomien.

Švajčiarska banka ide s dobou

Podľa piatkovej správy banka BBVA Switzerland začne s programom od 21.júna. Ponuka platí pre všetkých klientov banky, ktorí sa zaujímajú o kryptomeny. Ponuka banky zatiaľ zahŕňa iba Bitcoin, no v budúcnosti by sa malo portfólio kryptomien rozšíriť. Obchodovanie s BTC bude súčasťou katalógu investícií daného klienta. Ten si bude môcť hocikedy prezerať výkonnosť svojich zakúpených pozícií Bitcoinu so zvyškom svojho portfólia.

Dôležitou informáciou je jednoznačne zjednodušenie z hľadiska údajov pri podávaní daňových priznaní klientov. Okrem iného banka BBVA uviedla, že značným vývojom prešla aj sekcia konvertovania kryptomien so štandardnými fiatovými menami. Služba bude automatická, tým pádom sa predchádza stratám v dôsledku volatility cien.

Generálny riaditeľ banky Alfonso Goméz vyjadril svoje pozitívne myšlienky ohľadom kroku, ktorý jednoznačne predstavuje spojenie kvalitných bankových služieb a inovácií v oblasti kryptomien.

„Touto inovatívnou ponukou sa BBVA dostáva do pozície jednej z prvých inštitúcií v oblasti zavádzania technológie blockchain.”

Banka sa rozhodla učiniť tento krok na úvod vo Švajčiarsku, keďže rozhodujúcim faktorom bola jednoznačne politika krajiny, ktorá je naklonená svetu kryptomien. Niektoré konkurenčné švajčiarske banky oznámili zavádzanie kryptomien už omnoho skôr. Aj preto bola banka BBVA nútená ísť s dobou.

Švajčiarsko zaviedlo prijateľné zákony pre kryptomeny

Švajčiarsko je krajina, ktorá svojou politickou a ekonomickou situáciou predstavuje pre kryptomeny prijateľné prostredie. V septembri 2020 oznámili švajčiarske úrady komplexný súbor zákonov pre kryptomeny a blockchain. Prvá fáza zákonov vstúpila do platnosti začiatkom februára. Druhá je naplánovaná na leto.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul