Krypto zmenáreň KuCoin je jednou z mnohých krypto zmenární, ktoré ponúkajú obchodovanie s kryptomenami. KuCoin vyniká najmä v troch faktoroch – bezpečnosť, používateľsky priateľská zmenáreň a nakoniec – obsahuje množstvo menej známych kryptomien, medzi ktorými sa nachádzajú aj takzvané drahokamy, čo sú kryptomeny s obrovským potenciálom rastu. V tomto článku vám vysvetlíme ako sa na túto burzu registrovať, ako tu obchodovať, aké sú hlavné plusy a mínusy a podobne. Poďme na to!

Krypto zmenáreň KuCoin s veľkým potenciálom

Krypto zmenáreň KuCoin je pomerne nová a mladá. Výskumný a vývojový tím bol zostavený až v máji 2017. V auguste došlo k spusteniu samotnej burzy. Od tej doby tím zaviedol program Kucoin Bonus, mobilné aplikácie pre Android a iOS. Najnovšie pribudli funkcie ako nákup pomocou kreditnej karty, obchodovanie na páku, lending a mnoho ďalšieho.

Aj keď je samotný KuCoin relatívne mladý, zakladajúci tím vykonáva výskum súvisiaci s technológiou blockchain od roku 2011 a technická architektúra zmenárne bola dosiahnutá už v roku 2013. Tým sa tímu poskytlo niekoľko rokov na vyladenie detailov a poskytovanie plynulých služieb.

Bezpečnosť

To, že si táto burza potrpí na bezpečnosť, je zjavné hneď po registrácii. Svoj účet si môžete zabezpečiť až 7 rôznymi spôsobmi. Zabezpečenie pomocou telefónneho čísla však zatiaľ na Slovensku ani v Česku nie je podporované. Silno vám však odporúčame dať si tú námahu a nastaviť všetky bezpečnostné prvky, aby ste mali svoje prostriedky v čo najväčšom bezpečí.

Zabezpečenie účtu, Zdroj: KuCoin

Registrácia

Prejdime teraz k samotnej registrácii, ktorá je úplne jednoduchá a nie je potrebné overenie dokladov ani totožnosti. To je potrebné v prípade, že budete chcieť zvýšiť svoj denný limit na výber, ktorý je bez overenia 2 BTC, čo je bohate postačujúce.

Registrovať sa môžete TU.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Registráciu začnete klasicky, prejdením na web KuCoin.com, následne v pravom hornom rohu kliknete na “Sign Up”. Následne sa vám otvorí okno, ktoré vidíte na obrázku nižšie. Zadáte si svoju mailovú adresu a kliknete na “Send Code”, ktorý vám príde na mail. Následne vytvoríte heslo a registrácia je hotová. Silno odporúčame hneď po registrácii vytvoriť a nastaviť si všetky bezpečnostné prvky, ktoré sme uviedli vyššie. Bezpečnosti nikdy nie je dosť.

Registrácia, Zdroj: KuCoin

Domovská stránka

Po úspešnej registrácii máte na domovskej stránke na hornej lište na výber niekoľko funkcií, ktoré KuCoin svojim používateľom ponúka. Prvou možnosťou je “Markets”, jedná sa klasické a základné obchodovanie s kryptomenami, ktoré si ďalej nižšie podrobnejšie vysvetlíme. Ďalej je to možnosť “Buy Crypto”, pričom sa jedná o nákup pomocou kreditnej karty, ktorý je rýchly, no daňou za rýchlosť sú vyššie poplatky. Následne je to Spot, Margin a Contracts, čo je pokročilejšie obchodovanie, ktoré sa začiatočníkom neodporúča. V posledných dvoch oknách Earn a More nájdete viac informácií o burze, poplatkoch, možnosti pasívneho zárobku a samozrejme support, ktorý je aktívny 24/7.

Náhľad domovskej stránky, Zdroj: KuCoin

Vklad prostriedkov

V prípade, že chcete obchodovať na burze, potrebujete tam samozrejme nejaké prostriedky. Sú dve možnosti ako si poslať prostriedky na túto zmenáreň. Prvou je klasicky prevod kryptomeny z inej krypto peňaženky. Tento krok vykonáte jednoducho – na hornej lište v domovskej stránke kliknete na “Assets” a následne “Main Account”. Následne na ľavej strane kliknete na “Deposit”, vyberiete si ktorú kryptomenu si chcete vložiť. Následne sa vám zobrazí vaša konkrétna adresa, na ktorú budete posielať kryptomeny.

Mohlo by vás zaujímať: Top 5+5 – Najziskovejšie a najstratovejšie kryptomeny mesiaca

Druhou možnosťou je už vyššie spomenutý nákup pomocou kreditnej karty. Tento proces je jednoduchý – vyberiete si, ktorú kryptomenu chcete nakúpiť a zvolíte si množstvo. Minimálna suma na nákup je však 50 USD/EUR + musíte započítať vysoké poplatky na úrovni +-2,5%.

Obchodovanie

Poďme teda na samotné obchodovanie. V prípade, že ste si nastavili všetky bezpečnostné frázy, objaví sa vám pohľad na obrázku nižšie. Pred tým, než budete môcť obchodovať musíte zadať bezpečnostné heslo. Takže aj v prípade, že niekto vie vaše heslo od účtu, stále prakticky nemôže urobiť nič, len sa pozerať. Takisto je toto heslo potrebné zadať aj v prípade, že si chcete pozrieť bilanciu vašich prostriedkov, nehovoriac o ich výbere, tam je tých bezpečnostných prvkov ešte viac.

Trading, Zdroj: KuCoin

Po zadaní hesla sa vám sprístupní obchodovacie okno, kde máte na výber zo 4 obchodných príkazov – Market, Limit, Stop Limit a Stop Market

Market – základný príkaz na obchodovanie, len si vyberte množstvo danej kryptomeny, ktorú chcete predať alebo nakúpiť a trh vám ju nakúpi/predá za aktuálnu cenu.

Limit – nastavte si sumu a množstvo na ktorej chcete kryptomenu predať alebo nakúpiť. V momente, keď trh dosiahne túto úroveň, sa vaša objednávka vyplní.

Stop limitje príkaz, ktorý využívajú najmä skúsenejší obchodníci ako prevenciu proti veľkej strate. Ak ste nakúpili napríklad nejakú kryptomenu, a myslíte si, že ste ju kúpili na supporte, môžete si nastaviť stop limit príkaz tesne pod support. V prípade prerazenia supportu tak vaše kryptomeny predáte len v miernej strate. Tento príkaz je vhodný najmä preto, aby ste nesledovali trh 24/7

Stop Market – je podobný príkaz ako stop limit, rozdiel je v tom, že vyplníte len stop price a price bude zhodná s najlepšou aktuálnou trhovou cenou, podobne ako pri jednoduchom príkaze market.

Poplatky za obchodovanie sú mimoriadne nízke – pohybujú sa na úrovni 0,1%. Pokiaľ využijete na platenie poplatkov natívny token tejto krypto zmenárne – KCS, ušetríte na poplatkoch ešte viac!

Výber prostriedkov

Pre výber prostriedkov postupujete presne ako pri vklade. Avšak nekliknete na “Deposit” ale na “Withdraw”. Následne si vyberiete, ktorú kryptomenu chcete vybrať, zadáte adresu, množstvo a potvrdíte tento výber pomocou bezpečnostných prvkov. Hotovo.

KuCoin Shares (KCS) a bonusy

Na začiatku článku sme napísali, že KuCoin je používateľsky priateľská burza. Teraz si o tom povieme viac. Táto zmenáreň má svoju vlastnú kryptomenu KuCoin Shares (KCS), ktorá ponúka množstvo výhod. Platforma KuCoin použije 50% zo všetkých obchodných poplatkov zarobených za daný deň na nákup KCS z trhu a potom ich distribuuje držiteľom KCS, ktorí majú na svojom účte aspoň 6 KCS. Takže pokiaľ vlastníte KCS, môžete pasívne zarábať nejaké drobné. Samozrejme – čím väčší je objem obchodovania daný deň, tým väčší podiel dostanete.

Zhrnutie

KuCoin je používateľsky príjemná krypto zmenáreň, ktorá ponúka vysokú bezpečnosť. Tá je v dnešnej dobe veľmi žiadaná. Taktiež rozhranie je jednoduché pričom burza je vhodná ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilejších traderov. Výhodou je, že KuCoin často pridáva nové menej známe kryptomeny, z ktorých niektoré majú obrovský rastový potenciál. Jednou menšou nevýhodou môžu byť celkovo nižšie obchodované objemy. Na druhej strane, za určitých okolností to môže byť výhoda.

Máte záujem o technické analýzy? Navštívte náš web Trading11.com!

Pred tým, než začnete obchodovať s kryptomenami, dôsledne zvážte možné riziká a urobte si svoj vlastný prieskum. Kryptomagazín.sk nezodpovedá za prípadné vzniknuté straty.

Čo čítať ďalej?

TOP 5 málo známych kryptomien s veľkým potenciálom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance