Kryptomeny – zlatá baňa pre poisťovne?

Novinky Kryptomeny
Kryptomeny, Zdroj: shutterstock.com/SPF
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny samotné, ponúkajú veľa možností ako zarobiť peniaze. Či už pomocou stávkovania/gamblovania s cenou, pasívneho príjmu pomocou dividend (napríklad NEO),  ťažby alebo dlhodobého hodlovania kryptomien. V podstate ste limitovaný iba svojou kreativitou. A na túto kartu stavili momentálne aj poisťovne. Tie pravdepodobne zistili, že ak vie zarobiť na kryptomenách toľko ľudí, tak vedia aj oni. Ako by také niečo docielili?

Kto poisťuje kryptomeny?

Momentálne by ste tieto spoločnosti vedeli spočítať na prstoch jednej ruky. Sú nimi napríklad XL Catlin, Chubb alebo Mitsui Sumitomo Insurance. A to je pravdepodobne všetko. Viac spoločností momentálne buď neposkytuje poistenie kryptomien alebo nie sú natoľko známe, aby vzbudili záujem investorov.

V blízkej dobe by sa to malo zmeniť. Poisťovne sa však pomaly ale isto začnú predbiehať v tom, ktorá z nich bude vedúcou na rýchlo rastúcom kryptotrhu. Napomôcť tomu mohol aj nedávny útok na burzu CoinCheck, kedy bolo hackermi odcudzených 534 miliónov dolárov. Ako sme uviedli v tomto článku, pravdepodobne to nebol posledný útok, ktorý by sme mohli očakávať. A práve to si uvedomujú aj poisťovne.

Môžu tieto poistenia fungovať?

To s určitosťou ešte nikto povedať nevie. Tým, že kryptosvet zatiaľ nie je vôbec neregulovaný, nedá sa predpovedať, čo by poistenia mohli spôsobiť a ako by ich bolo rozumné nastaviť. Najjednoduchšou, aj keď ani zďaleka nie ľahkou možnosťou, sa zatiaľ zdajú byť poistenia proti krádežiam.

Podľa Christophera Liua, riaditeľa American International Group Inc´s  je poisťovanie kryptomien stále iba vo „výskumnej fáze.” Myslí si, že prispôsobenie aktuálneho poisťovacieho modelu bude kľúčom k úspechu. AIG vraj podľa jeho slov začala s výskumom pokrytia kryptokrádeží už v roku 2014.

Greg Bangs, riaditeľ XL Cathlin North America sa vyjadril, že XL Cathlin sa nestali expertami na takéto poistenia náhodou. Táto spoločnosť vraj bola v kontakte s kľúčovými investormi a veľkými hráčmi na kryptotrhu dlho predtým, ako sa rozhodli zaviesť poistenia. Bangs neskôr povedal:

„Naším prvotným cieľom bolo zistiť, či sa na tomto trhu nachádza produkt, ktorý by sa dal poistiť.”

Niektoré poisťovne však zostávajú aj naďalej veľmi skeptické. Spoločnosti ako napríklad American Financial Group Inc poskytujú poistenie pre firmy, ktoré prijímajú platby v Bitcoinoch. Konkrétne ide o poistenie kedy by sa krádeže mali dopustiť vlastní zamestnanci. Na druhej strane už tieto poisťovne neponúkajú možnosť poistiť sa napríklad voči hackerským útokom. A práve tu sa nachádza veľký potenciál pre tieto inštitúcie, ktorý však budú musieť poriadne preskúmať.

Záver

Či sa naozaj poisťovne vo veľkom pustia do kryptosveta a nájdu ”produkty,” ktoré by sa dali poistiť, zatiaľ ostáva nejasné. Niektoré sa o to už pokúšajú, avšak ešte sa nestretli s tak pozitívnou odozvou. Ak by sa však dávalo stále viac a viac ľudí či firiem poisťovať, tak by nepochybne tieto inštitúcie na kryptomenách poriadne zarobili.

Zdroje
bitcoinist.com
uk.reuters.com

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.