Analýza burzy Kraken sa opiera o fakt, že značná časť bohatstva čoskoro prejde od tzv. „Baby boomers“ do rúk generácie X a mileniálov. Aj malé percento tohto bohatstva investovaného do kryptomien môže spôsobiť významný nárast v cene nielen Bitcoinu.  

Našiel Bitcoin konečne svoje dno? – Tone Vays: $2 800 za Bitcoin pred halvingom nebude nič hrozné

Kto sú tieto skupiny ľudí?

Ako Baby boomers sa v USA označuje generácia detí narodených po 2. svetovej vojne, resp. v rokoch 1946 – 1964. Táto generácia vo všeobecnosti nie je naklonená investíciám do Bitcoinu, pričom v USA momentálne kontroluje približne 57 % celkového bohatstva.

Generácia X je generácia detí narodených po Baby boomers, zatiaľ čo mileniáli sú generáciou detí narodených po generácii X. Z toho vyplýva, že mileniáli sú prevažne deťmi Baby boomers a starších členov generácie X.

Ako Veľký presun bohatstva poženie Veľkú adopciu Bitcoinu

Generácia X a mileniáli v nasledujúcich 10-tich rokoch zdedia približne 70 % zo $ 70 biliónov od Baby boomers. Podľa analýzy burzy Kraken, ak by americkí mileniáli investovali aspoň 5 % tohto bohatstva do Bitcoinu, vynieslo by to cenu až na $350 000 do roku 2044. Toto by následne týmto investorom prinieslo hodnotu takmer $ 70 biliónov z investície $ 971 miliárd. Analýza počíta tiež s 2 % zdanením dedičstva.

Analýza kraken

Staršia generácia spravidla nie je naklonená kryptomenám a uprednostňuje tradičné investície – dobrým príkladom je Warren Buffett. Taktiež treba brať do úvahy, že volatilita Bitcoinu nie je to, čo hľadajú ľudia na dôchodku, prípadne ľudia blízko tejto fáze života.

Chceš získať kryptomeny úplne zadarmo? – TOP 5 spôsobov ako získať kryptomeny zadarmo – Zarob si denne od 1-100 EUR

Podľa uverejnenej štúdie burzy Kraken až 81 % dospelých Američanov pozná aspoň jeden typ kryptomeny, pričom Bitcoin je najpopulárnejší. Približne 55 % mileniálov a 41 % generácie X z tých, ktorí poznajú aspoň jednu kryptomenu prejavilo vieru, že kryptomeny sa do roku 2030 stanú celosvetovo akceptované pre legálne transakcie. To samo o sebe predpovedá, že mladšie generácie viacej dôverujú kryptomenám a ak budú mať možnosť, budú do nich investovať.

Na obrázku nižšie môžeme vidieť projekciu, ktorá znázorňuje tok aktív. Tým ako klesá populácia Baby boomers sa bohatstvo postupne prenáša na generáciu X a mileniálov.

analyza kraken 2

Uvedená analýza počíta len s populáciou USA. Ak by teda takýto scenár nastal a bolo by do Bitcoinu investované isté percento zdedeného bohatstva, finálne čísla môžu byť poľahky vyššie.

Myslíte si, že mladšie generácie investujú zdedené bohatstvo do kryptomien? Alebo sa radšej priklonia k tradičnému obchodovaniu? Dajte nám vedieť svoj názor v komentároch.

Čo čítať ďalej? Určite nepremeškajte našu aktuálnu analýzu Bitcoinu, kde je rozobratý rastový aj klesajúci scenár, prerazíme rezistenciu $ 7 000 ? 

ANALÝZA – Bitcoin rastie 12 dní – Prerazíme aj rezistenciu na 7 000 $?

Zdroj: cointelegraph

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of