ANALÝZA – Bitcoin rastie 12 dní – Prerazíme aj rezistenciu na 7 000 $?

0

13. marca zrejme Bitcoin vystrašil väčšinu z nás svojím poklesom pod 4 000 USD a vlastne môžeme špekulovať nad tým, či veľkí hráči len využili paniku ohľadom koronavírusu alebo skutočne predávali BTC, aby mali dostatok hotovosti.

Bitcoin od 13. marca neustále rastie v krásnom trendovom kanáli, ktorý je až veľmi okato symetrický. Nepríjemná je však vysoká volatilita, kde swingové pohyby sú v desiatkach percent a zároveň aj hlboké korekcie, ktoré sú pre obchodníkov so stoploss pomerne dosť zložité pre trading.

Klesajúci scenár – väčšia pravdepodobnosť

BTC/USD
BTC/USD

Keď sa pozorne pozriete na graf, tak uvidíte, že ja aktuálne ešte neverím dlhšiemu pohybu cez červenú rezistenciu, ktorá je pravdepodobne aj na priesečníku hornej trendovej línie.

Celkovo by pre BTC bolo aktuálne dobré, aby zvládol ešte ten pohyb na 7 200 – 7 500 USD, pretože by veľkí hráči nielen dostali možnosť shortovať pri likvidite, ale zároveň by Bitcoin ukázal silu, že sa vie dostať aj zo solídneho „prúseru“ a to oveľa rýchlejšie než napríklad akcie.

Ja som osobne zástancom toho, že sa BTC ešte raz vráti pod 5 500 USD, aby nahnali ešte strach špekulantom. Aktuálne si s grafom viacmenej môžu robiť čo ešte potrebujú, lebo po tom veľkom páde nie je na trhoch likvidita. Dokonca Binance burza na Bitcoine prekonala objemy Bitmexu. Tomuto scenáru dávam stále pomerne veľkú váhu…

Rastový scenár – menšia pravdepodobnosť

BTC/USD
BTC/USD

O proti hornej verzii tu mám aj pohyb smerom nahor na akumulačnú zónu dole, kde by Bitcoin musel stabilizovať medzi 8 000 – 6 000 USD a zároveň pri stabilizácii zosekať indikátory. Ale už teraz môžeme vidieť tvoriacu sa divergenciu, ktorá tejto téze až tak nepomáha.

Väčšina z nás by očakávala po takomto crashi, že Bitcoin zospodu vystrelí ako fénix z popola, ale to sa nestalo. Bitcoin sa pomaly uzdravuje a podľa mňa nie je pandémia plne zažehnaná, preto očakávam ešte destabilizácii trhu smerom nadol. Bitcoin teraz stále prakticky kopíruje klímu na tradičných aktívach a tradičné aktíva rozhodne nemajú vyhrané.

Páčila sa vám táto analýza? Tu si môžete zakúpiť naše spoločné členstvo s Trading11. Spojili sme sa, aby sme vám priniesli tú najlepšiu službu pre traderov v Česku a na Slovensku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.