Kiyosaki komentoval CBDC
Kiyosaki komentoval CBDC. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Populárny investor Kiyosaki sa opäť nezdržal. Tentokrát sa vyjadril priamo na adresu Bidenovej vlády, ktorá plánuje dlho očakávaný projekt digitálnych mien centrálnych bánk.

Kiyosaki komentuje CBDC

Projekt digitálnych mien, ktoré budú pod kontrolou centrálnych bánk, vyvoláva množstvo otázok. Kryptomenová komunita tento zámer neprijala príliš pozitívne. Viacero svetových vlád sa už dlhšiu dobu pohráva s touto možnosťou.

Investor Robert Kiyosaki tento vládny plán ostro skritizoval. V jednom z jeho najnovších príspevkov na Twitteri označil tento výkonný príkaz zanajzradnejší čin v histórií USA.“

Vytvorenie CBDC je komunizmus v tej najčistejšej podobe.“

Kiyosaki vo svojom príspevku spomenul aj Jima Rickardsa. Ide o bývalého informátora CIA a investičného bankára. Tento človek má viac ako 40-ročné skúsenosti priamo z Wall Street. Aj on patrí k veľkým kritikom projektu CBDC. Pred nedávnom prišiel s veľmi zaujímavým vyjadrením.

CBDC je len akýsi zlý bratranec Bitcoinu.“

Prečítaj si tiež: Ničí vám inflácia vaše úspory? Tieto kroky vám môžu pomôcť

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Apokalypsa papierových peňazí?

Rickards prišiel pred nedávnom s pomerne šokujúcimi informáciami. Podľa jeho tvrdení nás 13. decembra čaká veľmi nemilé prekvapenie. Tento deň označil ako „Deň C“.

Čo by sme mali v tento deň očakávať?

Deň C spôsobí úplné narušenie tradičných finančných systémov, krach amerického dolára, znehodnotenie papierových peňazí, obmedzenie spotrebiteľských výdavkov a prístupu k základným potrebám.“

Ak sa potvrdí jeho predikcia, svet sa ocitne v zložitej situácii.

Medzinárodný menový fond označil CBDC ako efektívnejšieho nástupcu kreditných kariet. Minimálne z hľadiska ekologickej náročnosti.

Čítaj ďalej: Burza Coinbase začína pociťovať krízu, hrozí jej bankrot?