Kiyosaki a Woo komentujú budúcnosť Bitcoinu. Kedy skončí rast najsilnejšej kryptomeny?

  • Známe mená kryptosveta zverejnili predpovede o Bitcoine.
  • Jeden hovorí o prudkom raste.
  • Druhý predpovedá jeho koniec.
Novinky Cena Bitcoinu má stále rásť
Cena Bitcoinu má stále rásť. Zdroj: shutterstock.com/Elnur
BITmarkets BITmarkets

Robert Kiyosaki, známy autor knihy „Rich Dad Poor Dad”, v nedávnom tweete vyjadril svoj optimistický pohľad na Bitcoin (BTC). Povedal, že cena Bitcoinu ešte nedosiahla svoje maximum. Očakáva, že pôjde stále vyššie, informuje U.Today.

Často ho frustrovalo, keď sa snažil ľudí presvedčiť k nákupu Bitcoinu. Stretával sa pri tom totiž s výhovorkami. Najčastejšie s tým, že je príliš drahý. Aj keď je momentálne cena Bitcoinu vysoká, Kiyosaki verí, že môže ísť ešte vyššie.

Willy Woo, obchodník a podnikateľ, sa do diskusie zapojil s myšlienkou, že rast Bitcoinu skončí, keď do neho investuje každý. Podľa neho je v súčasnosti do Bitcoinu investované len malé percento dostupného kapitálu na trhu, čo naznačuje, že Bitcoin stále „vyhráva”.

Predpoveď ceny Bitcoinu podľa Kiyosakiho

Kiyosaki tiež predpovedal, že cena Bitcoinu by mohla výrazne stúpnuť a v roku 2024 dosiahnuť až 350 000 dolárov. Túto predpoveď považuje skôr za svoj názor než za istotu. Dôvodom jeho pokračujúcich investícií do Bitcoinu a ďalších kryptomien, ako sú Ethereum a Solana, je jeho nedôvera voči súčasnej fiškálnej politike vlády USA.

Analytici hovoria o milióne dolárov

Analytici z firmy AllianceBernstein nedávno predstavili svoje očakávania týkajúce sa budúcej ceny BTC, informovali sme. Podľa nich by cena mohla v nasledujúcich rokoch výrazne stúpať.

Bitcoin za milión

Experti predpovedajú, že cena Bitcoinu by mohla dosiahnuť až 1 milión dolárov do roku 2033. Konkrétne očakávajú, že do roku 2025 cena vzrastie na 200 000 dolárov, čo je výrazné zvýšenie oproti ich predchádzajúcej predpovedi 150 000 dolárov.

Podľa ich „základného scenára” by mohla cena Bitcoinu stúpnuť na 500 000 dolárov do roku 2029.

Tento optimistický výhľad je založený na zvyšujúcom sa dopyte po burzovo obchodovaných fondoch (ETF), ktoré sa zameriavajú na Bitcoin. Tieto fondy pritiahnu tradičný kapitál do sektora a zvyšujú štrukturálny dopyt po Bitcoinoch. Predpokladá sa, že do roku 2025 by tieto fondy mohli vlastniť približne 7% všetkých Bitcoinov v obehu. Do roku 2033 by tento podiel mohol stúpnuť až na 15%.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Dôležitým faktorom, ktorý podporuje cenu BTC, je aj proces známy ako Bitcoin halving. Tento proces sa deje každé štyri roky a znižuje odmenu za ťažbu Bitcoinu na polovicu. Motivuje tak ťažiarov, aby svoje Bitcoiny radšej držali, než aby ich predávali. Toto môže viesť k zníženiu dostupnosti Bitcoinov a tým k rastu ich ceny.

Podľa analytikov Bernstein je Bitcoin teraz v novom býčom cykle. Ide o obdobie, keď cena dlhodobo rastie.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: U.TodayTAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.