Bitcoin za 1 milión dolárov o menej ako 10 rokov. Takto vyzerajú predikcie analytikov

  • Známi analytici zverejnili svoju predpoveď.
  • Doterajšie dohady o cene 100 000 dolárov sú oproti tomu nič.
  • Koľko podľa nich zaplatíte za Bitcoin o pár rokov?
Novinky Bitcoin podľa predpovede vystrelí do cenových výšin
Bitcoin podľa predpovede vystrelí do cenových výšin. Zdroj: shutterstock.com/Rasica
BITmarkets BITmarkets

Analytici AllianceBernstein zverejnili svoju predpoveď ceny Bitcoinu na platforme X, predtým známej ako Twitter.

Ich predpoveď ukazuje, že cena Bitcoinu by mohla v nasledujúcich rokoch dramaticky stúpať.

Optimistické predpovede pre Bitcoin

Analytici Gautam Chhugani a Mahika Sapra zo spoločnosti Bernstein predstavili svoje predpovede o cene Bitcoinu. Súčasne začali hodnotiť spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zameriava na Bitcoin a obchoduje na burze Nasdaq pod skratkou MSTR.

Extrémny nárast

Podľa ich analýz by mohol Bitcoin dosiahnuť cenu 1 milión dolárov do roku 2033.

Do roku 2025 by malo dôjsť k nárastu na 200 000 dolárov, čo je značné zvýšenie oproti ich predchádzajúcej predpovedi 150 000 dolárov.

Základný scenár ukazuje, že cena Bitcoinu by mohla po dosiahnutí 200 000 dolárov vyskočiť na 500 000 dolárov do roku 2029. Tento optimistický výhľad vychádza z dopytu, ktorý generujú burzovo obchodované fondy (ETF) zamerané na Bitcoin.

Kľúčové faktory ovplyvňujúce cenu

Zavedenie regulovaných ETF v USA je hlavným dôvodom pre býčí výhľad na cenu Bitcoinu, píše Bitcoin.com News. Tieto fondy prinášajú do sektora tradičný kapitál a vyvolávajú štrukturálny dopyt. Do roku 2025 by mali bitcoinové ETF vlastniť približne 7 % všetkých Bitcoinov v obehu. Do roku 2033 by sa mal tento podiel zvýšiť na 15 %.

Ďalší významný faktor je tzv. Bitcoin halving. Tento proces znižuje odmenu za ťažbu Bitcoinu na polovicu. Práve z tohto dôvodu ťažiari často namiesto predaja svoje Bitcoiny radšej držia.

Podľa analytikov Bernstein sa BTC nachádza v novom býčom cykle. Bitcoin pokračuje v upútavaní pozornosti nielen medzi investičnými profesionálmi, ale aj medzi širokou verejnosťou, a to ako investičná príležitosť i technologická inovácia.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Bitcoin prekračuje hranice „digitálneho zlata”

V poslednej dobe sa často diskutuje o budúcnosti Bitcoinu vo finančných trhoch. Hunter Horsley, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ firmy Bitwise, ktorá spravuje kryptoaktíva, poukázal na nutnosť zmeniť naratív Bitcoinu ako „digitálneho zlata”.

Tento obraz mal síce pozitívny vplyv na jeho investičné začlenenie, Horsley však verí, že Bitcoin má oveľa viac kvalít, ktoré ho odlišujú od zlata. Podľa neho prišiel čas túto predstavu opustiť, informuje portál v ďalšom článku.

Bitcoin sa od svojho vzniku objavil v mnohých podobách

Nazývali ho elektronickou peňaženkou, suverénnymi peniazmi a kryptomenou, v poslednom čase aj „digitálnym zlatom”. Tento koncept vyjadruje jeho hodnotu ako vzácneho a uchovávajúceho prostriedku, podobne ako klasické zlato.

Horsley však upozorňuje, že tento obraz je v niektorých aspektoch obmedzujúci a nevystihuje plný potenciál Bitcoinu.

Výhody Bitcoinu oproti zlatu

BTC má oproti zlatu niekoľko významných výhod. Na rozdiel od zlata, Bitcoin nepotrebuje fyzické overenie pri prevode, nevyžaduje špeciálne uskladnenie a umožňuje takmer okamžitý prevod hodnoty.

Je tiež omnoho menej politicky závislý, pretože neexistujú protistrany, ktoré by mohli ovplyvňovať jeho hodnotu. Okrem toho, Bitcoin ponúka oveľa väčší potenciál návratnosti investície, čo ho robí atraktívnym aktívom pre široké spektrum investorov.

Horsley tvrdí, že Bitcoin by sa mal pripraviť na novú kapitolu svojej histórie. Tento krok by ho mohol priblížiť k hlavným finančným trhom a novým skupinám potenciálnych investorov. Napriek tomu, že mnohí ešte stále používajú naratív „digitálne zlato” na popis výhod Bitcoinu, Horsley verí, že je čas posunúť sa ďalej.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.