Kaufland sťahuje z predaja obľúbenú sladkosť Slovákov. Jej konzumácia je zdravotným rizikom

  • Ak máte túto sladkosť doma, mali by ste ju okamžite vrátiť
  • V Kauflande vám za výrobok vrátia peniaze
Ekonomika Kaufland sťahuje z predaja obľúbenú sladkosť Slovákov
Kaufland sťahuje z predaja obľúbenú sladkosť Slovákov. Zdroj: Shutterstock.com/Prostock-studio
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Obchodný reťazec Kaufland na svojom webe informuje o výrobku, ktorý vzhľadom na zistené možné zdravotné riziko sťahuje z predaja. Je to sladkosť, ktorú Slováci milujú. Vyrába ju spoločnosť Banketbakkerij Merba B.V.

Rizikovým výrobkom je 200-gramové balenie sušienok s EAN kódom 4337185467004, šaržou 2334103 a dátumom minimálnej trvanlivosti do 06.12. 2024.

Dôvodom sťahovania výrobku z predaja je šanča, že sa v ňom nachádzajú malé kovové častice. Ich konzumácia predstavuje potenciálne riziko zranenia.

V prípade, že tento výrobok máte doma, za žiadnych okolností by ste ho nemali konzumovať. Vrátiť ho môžete v ktorejkoľvek predajni Kaufland, pričom aj bez predloženia pokladničného dokladu vám reťazec vráti plnú sumu, za ktorú ste sušienky kúpili.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Slovenská predajňa získala prestížne ocenenie

Predajňa Kaufland v mestskej časti Bratislava – Záhorská Bystrica spomedzi tých ostatných vyčnieva vďaka svojmu unikátnemu zelenému dizajnu. Ten si všimli aj medzinárodní experti v oblasti nehnuteľností, ktorí mu na 16. ročníku CEE Retail Awards v Poľsku udelili titul „Malý maloobchodný projekt roka.” 

Túto cenu možno označiť za pretížnu, udeľuje ju medzinárodná spoločnosť EuropaProperty.com maloobchodným spoločnostiam zo strednej a východnej Európy.

16. ročník CEE Retail Awards sa konal 8. februára 2024 vo Varšave. Počas neho bol ocenený aj medzinárodný maloobchodný reťazec Kaufland.

Portál TA3 informuje, že ako partner pre novostavby a revitalizáciu si Kaufland International odniesol titul „Reťazec supermarketov roka” a stal sa aj víťazom v kategórii „Špecializovaný maloobchodný predajca roka”.

Za zmienku stojí už aj spomínaná bratislavská predajňa, ktorá sa vďaka svojej konštrukcii pozostávajúcej z 75 % dreva stala „Malým maloobchodným projektom roka”. Zaujímavosťou je, že táto predajňa je prvou prevádzkou tohto typu nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Sven Reinhard, generálny riaditeľ spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s., uviedol, že tieto získané ocenenia sú obrovskou poctou, no tiež výzvou, aby sa v tejto ceste pokračovalo.

„Teší nás, že odborníkov z oblasti zaujala nehnuteľností zaujala práve naša jedinečná predajňa „Zelený Kaufland budúcej generácie”, pri stavbe ktorej sme využili drevo namiesto betónu,” dodal s tým, že táto predajňa disponuje dvomi zelenými strechami a bola naprojektovaná podľa zásad udržateľného stavebníctva aj certifikačného systému BREEAM Excellent. 

Reinhard verí že bratislavská predajňa sa stane inšpiráciou aj pre iné maloobchodné spoločnosti.

Revolúcia v nakupovaní

Reťazec COOP Jednota potvrdil, že aj na Slovensku pribudnú predajne, v ktorých nebude žiadna obsluha. Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Tento druh predajní je bežný v zahraničí, poznajú ich napríklad naši českí susedia, ktorí môžu nakupovať 24 hodín denne 7 dní v týždni. 

Na Slovensku by sa tieto predajne mali otvoriť v roku 2024. Dobrou správou je, že otvorenie týchto prevádzok neplánuje iba COOP Jednota, ale aj Billa, ktorá ich prevádzkuje už v Rakúsku, Nemecku a Litve.

Mohlo by vás zaujímať: Na Slovensko sa rúti poľský velikán: Vieme, kedy a kde Biedronka otvorí svoje predajne

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.